Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3: chystané skládačky od Samsungu potěší voděodolností

Samsung Galaxy Z Fold 2 11

Už na začátku léta má Samsung odhalit novou generaci svých skládacích smartphonů s ohebnými displeji, podle posledních dostupných informací se dočkáme minimálně nástupců loňských modelů Galaxy Z Fold 2 a Z Flip. Pro oba telefony chystá Samsung příjemné novinky týkající se jejich odolnosti.

Galaxy Z Fold 3 a Z Fold 3 budou voděodolné

Na konci minulého týdne se objevila zajímavá informace – Galaxy Z Fold 3 údajně nebude mít ve svém těle šachtu na stylus, neboť by mohla narušit voděodolnost telefonu. Toto zjištění je poněkud překvapivé, neboť žádný z ohebných smartphonů zatím deklarovanou odolností vůči vniknutí vody a prachu nedisponuje. V Samsungu si ale zřejmě dali za cíl vyrobit „nemožné“, neboť o voděodolnosti Galaxy Z Fold 3 a dokonce i véčka Galaxy Z Flip 3 hovoří i obvykle dobře obeznámený server SamMobile.

Samsung Galaxy Z Fold 2 37

Chystané novinky prý obdrží „IP rating“, který určuje míru odolnosti. Nedá se počítat s tím, že bychom se dočkali možnosti ponořit telefon pod vodní hladinu, ale i odolnost vůči postříkání se počítá. Je ovšem podivná předchozí informace o tom, že by voděodolnosti Galaxy Z Fold 3 mohla bránit šachta pro stylus; poslední smartphony řady Galaxy Note dokazují, že tyto technologie lze sloučit do jednoho zařízení.

Ještě pevnější konstrukce

V souvislosti s chystanými „ohýbačkami“ od Samsungu se také objevují informace o zvýšené mechanické odolnosti, kterou by měl zajistit tzv. Armor Frame. Tento název si alespoň Samsung nechal patentovat v USA, Evropě a Jižní Koreji, přičemž by se mělo jednat o šasi telefonu vyrobené z karbonu nebo titanu. V obou případech se jedná o materiál, který je lehčí a pevnější než hliník.

Samsung Armor Frame Patent

Server SamMobile tvrdí, že Armor Frame bychom měli vidět nejen u Galaxy Z Fold 3, ale i véčka Galaxy Z Flip 3. Oba telefony by měly být představeny v červenci letošního roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku