Domů » Bleskovky » Galaxy Z Flip Lite? Samsung chystá odlehčené véčko s ohebným displejem

Galaxy Z Flip Lite? Samsung chystá odlehčené véčko s ohebným displejem

Smartphonů s ohebnými displeji je na trhu zatím jako šafránu, nicméně s každou novou generací se technologie ohebných displejů stává levnější, což bude přispívat k pozvolnému rozmachu. Dalšímu rozšiřování v příštím roce napomůže Samsung, který údajně pro příští rok chystá dostupnou „skládačku“.

Samsung Galaxy Z Flip 09 2
Samsung Galaxy Z Flip

Samsung údajně chystá levnější véčko

Podle informátora Rosse Younga připravoval korejský gigant levnějšího sourozence smartphonu Galaxy Z Fold, avšak veškeré informace o tomto projektu utichly; je tedy možné, že Samsung tento projekt uložil k ledu. Naopak se prý začíná objevovat čím dál více informací o levnější obdobě véčkového smartphonu Galaxy Z Flip.

Na jakých položkách má Samsung v plánu ušetřit, zatím nevíme, potěšující však je, že ústupky nebudou učiněny v oblasti ohebného displeje; Samsung údajně i v tomto případě použije ultratenké sklo jako u svých vlajkových skládaček.

Nižší ceny může Samsung dosáhnout například použitím slabšího čipsetu nebo plastového těla, které má v poslední dobou čím dál více v oblibě. Kdy bude levnější Galaxy Z Flip Lite, je zatím nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Vždyť to nikdo nekupuje… Véčka byla problematická už v 90. letech. Snad kdyby to alespoň byl kvalitní produkt ale plasťák co člověk poškrábe nehtem za 40-50 000?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).