Domů » Bleskovky » Heureka.cz: O Galaxy S6 je podobný zájem jako o loňský top model Samsungu, na iPhone 6 ale nedosáhl

Heureka.cz: O Galaxy S6 je podobný zájem jako o loňský top model Samsungu, na iPhone 6 ale nedosáhl

O nejnovější Galaxy S6 (recenze) od jihokorejského Samsungu je měsíc po uvedení na český trh zhruba stejný zájem jako o předchozí Galaxy S5 (recenze). Konkurenčnímu iPhonu 6 (recenze) se ale nevyrovnal, ve stejném období o ni byl zájem až desetinásobný. Právě tyto dvě značky, Apple a Samsung, mají čeští internetoví zákazníci v oblibě nejvíce – vyplývá to z analýzy chování internetových zákazníků serveru Heureka.cz. Nákupní portál však do srovnání nezahrnul dražší model Galaxy S6 edge (recenze) se zakřiveným displejem, který je podle našich informací mezi uživateli velice populární. 


iPhone 6 a Galaxy S6: Jablečnému modelu se u nás daří lépe

Dlouhodobě nejoblíbenějším telefonem mezi uživateli Heureka.cz je Galaxy S4 mini (recenze). Tento telefon byl uveden na trh před dvěma lety, a od té doby jeho průměrná cena klesla o polovinu na současných zhruba šest tisíc, což je pro uživatele velmi atraktivní nabídka. 

Produkty Apple jsou mezi českými uživateli stále více oblíbené

Telefony Samsung patří mezi českými zákazníky k dlouhodobě oblíbenějším, než iPhony. V úvodu letošního roku však čeští zákazníci své chování trochu změnili. „Podíly obou značek v prvním čtvrtletí tohoto roku poklesly a vyrovnaly se, aktuálně jsou zhruba pětinové. Je to způsobeno odlišnou cenovou politikou značek. Navíc, do těchto čísel promlouvají i další značky, o které v loňském roce nebyl takový zájem – například Huawei, Xiaomi nebo Lenovo,“ říká Tomáš Braverman, ředitel nákupního portálu Heureka.cz.

Podle něj je důležitým faktorem pro značky úspěšnost nových vlajkových lodí. „Celková čísla však mohou nakonec dopadnout úplně jinak. Pro všechny obchodníky je totiž rozhodující až druhá polovina roku, především potom vánoční sezóna,“ doplňuje Tomáš Braverman.

Tržní podíl značek mobilních telefonů na internetu za uvedená období

2014 (Q1)

2015 (Q1)

Samsung (30 %)

Apple (22 %)

Apple (25 %)

Samsung (20 %)

Sony (11 %)

Sony (12 %)

LG (6 %)

Nokia (6 %)

Nokia (5 %)

LG (6 %)

HTC (4 %)

Lenovo (6 %)

Huawei (3 %)

Huawei (5 %)

Xiaomi (2 %)

Xiaomi (4 %)

BlackBerry (2 %)

HTC (3 %)

Zdroj: Heureka.cz

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. marek7610 (neregistrovaný)

    Iphone. Ach jaaj. Dal som sa nahovorit minuli rok na iPhone, dovtedy som vyuzival mobily so systemom android. Ale moj nazoj. Podotykam je to moj osobny nazor. iOS je chobotina na ntú. Som naspat so Samsungom S6 edge a nelutujem. Aplle sluzi na predvadzanie sa , vraj vylepsuje imidz a pubertaci sa blaznia za nejakym zhnitym jablkom. Mobil je teraz v rukach mojej 15 rocnej dcery , ktora sa s nim znervoznuje a to dost casto. Nelaguje? Neseka? Nemrzne? Bohaaaa ved je to zmrzlina zamrznutaaa. Samsung som nemal rad S4 a S5 som mal no nic moc. Ochrana proti vode? Proti prachu? To sluzi pre koho? Nehadzem mobil do vody ani po púšti ho nevláčim. Samsung S6 edge palec hore. Konecne mobil ktory šlape ako má. Caute

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).