TOPlist

Galaxy S23 FE na oficiálním snímku. Máme pro vás všechny barevné varianty

Samsung Galaxy S23 ve všech barvách

Samsung letos opět oživí značku „FE“, kterou se v minulých letech honosily vlajkové smartphony a tablety s odlehčenou výbavou a nižší cenou. V tuto chvíli je na spadnutí premiéra smartphonu Galaxy S23 FE, který doplní rodinu jarních vlajkových modelů. Chystaný Galaxy S23 FE nedávno prošel čínskou certifikační agenturou TENAA a nyní na internet unikl tiskový obrázek všech barevných variant.

Galaxy S23 FE: vlajková loď s loňským čipsetem

Galaxy S23 FE bude ctít designový jazyk, jaký Samsung v poslední době používá u všech svých smartphonů. Přes čelní stranu bude rozprostřen displej s otvorem pro selfie kamerku nahoře uprostřed, na zádech pak najdeme trojici pod sebou seřazených fotoaparátů, jejichž čočky budou vystupovat z těla samostatně. Galaxy S23 FE bude dostupný ve čtyřech barevných provedeních – černé, bílé, fialové a zelené.

Galaxy S23 FE

Podle informací z certifikace víme, že Galaxy S23 FE dostane do výbavy:

  • 6,4″ Dynamic AMOLED 2X displej s obnovovací frekvencí 120 Hz
  • Čipset Samsung Exynos 2200 (na některých trzích Snapdragon 8 Gen 1)
  • 8 GB RAM a 128/256GB úložiště
  • Trojitý fotoaparát s rozlišením 50, 8 a 12 megapixelů (hlavní, širokoúhlý a teleobjektiv)
  • 10Mpx selfie kamerku
  • 4370mAh akumulátor s maximálním nabíjecím výkonem 25 wattů
  • Android 13 s nadstavbou One UI 5.1

Rozměry telefonu mají být 158 × 76,5 × 8,2 mm, hmotnost 210 gramů.

O Galaxy S23 FE již tedy víme prakticky vše, jediným chybějícím údajem je cena. Ta přitom bude rozhodující, zda tento telefon na trhu uspěje, či nikoliv. Uvést krátce před Vánoci na trh levnou „vlajkovou“ loď není špatná strategie, například Galaxy S20 FE byl před třemi lety velmi žádaným zbožím.

Nejen telefon, ale i nová sluchátka

Samsung navíc údajně nechystá pouze fanouškovský telefon, ale i tablet Galaxy Tab S9 FE a sluchátka Galaxy Buds FE. Ani jejich podobu Samsung neuhlídal, dokonce jejich manuál omylem zveřejnil přímo na svém webu.

Sluchátka Galaxy Buds FE budou drobné černé špuntíky zabydlené v bílé oblázkové krabičce. Je ale možné, že barevných variant nakonec dorazí více. Každé ze sluchátek bude možné opatřit ploutvičkami pro dokonalé uchycení v uchu, na výběr budou dvě velikosti – S/M a M/L. V každém ze sluchátek se má nacházet 12mm měnič naladěný společnosti AKG.

Dobíjení krabičky bude mít na starosti port USB-C, o bezdrátovém nabíjení manuál nehovoří. Stejně tak se nezmiňuje o aktivním potlačením hluku. Možná to jsou dvě oblasti, kde bude chtít Samsung ušetřit, neboť prodejní cena Galaxy Buds FE má být poměrně podbízivá – 99 USD, což je zhruba 2 700 korun s DPH.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku