Domů » Bleskovky » Galaxy S10 bude možná posledním vlajkovým Samsungem se sluchátkovým jackem

Galaxy S10 bude možná posledním vlajkovým Samsungem se sluchátkovým jackem

Apple před dvěma roky našel kuráž k odstranění klasického sluchátkového konektoru ze svých iPhonů, podobně se pak zachovali i další výrobci smartphonů. Jedním z posledních mohykánů, který se ještě 3,5mm jacku drží, je Samsung, ale zřejmě i ten se odhodlává k jeho vyškrtnutí ze seznamu komponent.

Podle jihokorejského severu ETNews má Samsung v plánu odstranit jack buď příští rok u smartphonu Galaxy Note 10, popřípadě o půl roku později u Galaxy S11. Je tak možné, že připravovaný Galaxy S10 bude posledním vlajkovým Samsungem, který bude tímto tradičním konektorem vybaven, byť viceprezident mobilní divize Carlo Carollo nám nedávno prozradil, že Jack se zatím do důchodu nechystá.

Viceprezident mobilní divize Samsungu: čeká nás revoluce v designu smartphonů (rozhovor)

Jack bude přežívat v levnějších telefonech

Ať je pravda kdekoliv, k jeho úplnému vyhynutí určitě v blízké budoucnosti nedojde. Spousta telefonů nižší a střední třídy stále nepřešla na konektor USB-C, který částečně sluchátkový jack nahrazuje. Dokud bude v telefonech přežívat microUSB, bude v jeho blízkosti nepochybně vyvrtána tradiční díra na připojení sluchátek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
44 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments