Galaxy S III: První dojmy, videopohled a galerie fotografií

Na tiskové konferenci Samsungu v Londýně jsme měli možnost otestovat novou vlajkovou loď, model Galaxy S III (preview). Velký článek s přehledem všech novinek pro vás chystám na později (po návratu do ČR), nyní se z hotelové wi-fi podělím alespoň o ty úplně první dojmy a přidám videopohled + galerii fotografií.

- - - 

- - -

Když jsem Galaxy S III poprvé uchopil do ruky, překvapila mě příjemná hmotnost (133 gramů včetně akumulátoru). Paradoxem je, že ač se jedná o jeden z největších smartphonů na trhu, pocitově zas tak velký není a bez problémů se vejde do kapsy u kalhot. Svůj podíl na tom má i tloušťka, která činí 8,6 mm. Celkové zpracování rovněž hodnotím pozitivně, telefon při silnějším promačkání nikde nevrže a vše dobře lícuje.

Samsung Galaxy S III: Videopohled a první dojmy (živě z Londýna)

Operační systém Android 4.0.4 je obohacený o uživatelské prostředí TouchWiz UX, které bohužel nejde nikterak vypnout. Reakce telefonu a prostředí jsou velice svižné a Galaxy S III je dle mého názoru aktuálně vůbec nejrychlejší smartphone. Čísla z benchmarků možná mouhou hovořit jinak, ale pocitově pro mě bylo důležité, že telefon na jakoukoliv akci okamžitě reagoval a nevznikala žádná prodleva. Přechody v jednotlivých nabídkách jsou svižné, stejně tak spouštění fotoaparátu nebo jiných systémových aplikací. Rychlý je také webový prohlížeč, i když mu zatím chybí podpora pro Adobe Flash (což se ale s příchodem finálního vzorku na trh změní).

- - -

- - -
Zadní kryt je velice pružný; pod ním najdete slot na microSIM kartu, microSD kartu a 2 100mAh baterii

Samsung Galaxy S III se bude prodávat ve dvou barevných variantách – bílé a tmavě modré. Mému oku více lahodila bílá verze, která díky zaoblenému designu působí elegantním dojmem. Někdo by mohl namítat, že plastové tělo není žádný luxus, ale právě díky plastu Galaxy S III nenabral na hmotnosti. Je však nutné počítat s tím, že si kryt dokonale zapamatuje každý otisk prstu, takže se u obou variant nevyhnete častému čištění.

 - - - 

- - - 
Další snímky najdete v naší galerii

- - - 

Vnitřní paměť nabídne 16/32 GB (později se dočkáme i 64GB verze) s možností jejího dalšího rozšíření za pomoci slotu na paměťové microSD karty (až 64 GB). O zobrazovací schopnosti smartphonu se postará dotykový Super AMOLED displej s úhlopříčkou 4,8“ a jemným rozlišením 720 x 1280 pixelů, který je krytý ochranným sklem zajišťujícím odolnost proti poškrábání. Pozorovací úhly jsou dobré a stejně tak celkové podání barev je na výborné úrovni.

- - - 

- - -

Co jsem zatím neměl možnost pořádně otestovat, byl fotoaparát a kamera. V telefonu ještě nebyl finální software, ale i tak bylo pořizování snímků velice svižné. Výslednou kvalitu fotografií bohužel posoudit nemohu, protože se mi z telefonu snímky nepodařilo žádným způsobem dostat, a že jsme s tím zápasili dlouhou dobu. Na fotografie a video z vestavěného fotoaparátu si tak budeme muset počkat až do uvedení na trh, kdy v telefonu bude finální verze systému. To naštěstí nebude dlouho trvat. 

- - -

Podařilo se mi zjistit, že by se Samsung Galaxy S III v České republice a na Slovensku měl začít prodávat 4. června. Doporučená koncová cena zatím stanovena nebyla, ale podle zákulisních informací se bude pohybovat někde okolo hranice 15 000 Kč včetně DPH.

Samsung i9300 Galaxy S III 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Tolik tedy stručné první dojmy; baterie na mém notebooku už hlásí nouzový stav a s redukcí zdejší hotelové zásuvky nechtějí kamarádit, proto jdu načerpat energii do dalšího dne, abych po návratu do ČR mohl připravit další článek s podrobnostmi. Pokud vás ohledně modelu Galaxy S III něco zajímá, využijte komentářů pod článkem. Bude-li v mých silách, pokusím se na ně odpovědět a případně příspěvky probrat s českým zastoupením Samsungu.

Galaxy S III s českým prostředím

- - - 

- - - 

- - - 

- - -

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku