Domů » Bleskovky » Galaxy Note8 na návštěvě v AnTuTu: vysoké skóre a potvrzené specifikace

Galaxy Note8 na návštěvě v AnTuTu: vysoké skóre a potvrzené specifikace

Už příští týden spatří světlo světa nová vlajková loď společnosti Samsung, model Galaxy Note8. Díky všemožným únikům již známe jeho vzhled i specifikace, ty navíc nyní potvrzují nezávisle na sobě dva benchmarky – AnTuTu a GFXBench. Pojďme si tedy zrekapitulovat, jakou bude mít chystaná novinka výbavu a jaké skóre získala.

Galaxy Note8 dostane 6,3″ FullVision displej s rozlišením 1 440 × 2 960 pixelů, ve výchozím nastavení však bude toto rozlišení sníženo na 1 080 × 2 220 pixelů, aby se ušetřilo jak čipsetu, tak akumulátoru. S tímto rozlišením také šel Galaxy Note8 do benchmarku AnTuTu, který mu udělil velmi slušných 179 tisíc bodů. Tyto hodnoty měl na svědomí čipset Qualcomm Snapdragon, podobný výkon však bude mít i model s čipsetem Exynos 8995, s nímž půjde Note8 i na náš trh.

Obě varianty se pochlubí 6 GB RAM a 64GB vnitřním úložištěm. Paměť se bude hodit například pro ukládání ptáčků, vylétávajících z duálního fotoaparátu na zadní straně. Ten podle nových informací ETN bude tvořit dual-image pixel senzor s rozlišením 12Mpx a 13Mpx čip s teleobjektivem umožňujícím bezztrátové dvojnásobné fixní přiblížení. Oba články fotoaparátu mají být opticky stabilizované a mají poskytnout nové funkce, jako je např. rozmazání pozadí při focení blízkých objektů, např. portrétů. Chybět pochopitelně nebude ani čelní kamerka, která má dostat rozlišení 8 Mpx.

Samsung Galaxy Note8 bude představen 23. srpna, do prodeje má jít v polovině září. Oba benchmarky potvrzují, že operačním systémem bude Android ve verzi 7.1.1, aktualizace na dosud nevydaný Android O tak patrně dorazí později.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Opět drobná chyba- 2560×1440 by mělo být asi 2960×1440. První rozlišení s poměrem 16:9 asi nedává smysl vzhledem k nudloidnímu telefonu. Navíc to potvrzuje i antutu.

  2. Že by N8 nedostal aktuální Android 7.1.2 ale jen 7.1.1?

  3. To je celý Samsung, pořád pozadu s updaty. Zlatý Sony, tam je to vše rychlé a mezi prvními. A žádná šílená nadstavba jako Experience.

  4. Jenom 6.3″? To se mi nějak nezdá, bez těch rámečků bych čekal i 7 palcátů…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).