Domů » Bleskovky » Galaxy Note8 v klasické mučírně: odolá ostří, ohni a ohybu?

Galaxy Note8 v klasické mučírně: odolá ostří, ohni a ohybu?

Youtuber JerryRigEverything (vlastním jménem Zack Nelson) je populární svými videi, v nichž týrá nové vlajkové smartphony svým standardizovaným postupem – nejprve poškrábe všechny povrchy hroty s různou tvrdostí, poté podrobí displej zkoušce ohněm a nakonec se telefon pokusí zlomit. Stejná pravidla platila i pro nejnovější test Samsungu Galaxy Note8.

Galaxy Note 8 Durability Test!! - Scratch Burn BEND TEST!!

Novinka obstála prakticky bez ztráty kytičky, prakticky celé tělo zařízení pokrývá ochranné sklo Gorilla Glass páté generace, do něhož se dokáže podepsat až hrot s tvrdostí 6 podle Mohse. Stejné sklo kryje všechny důležité součásti, včetně blesku, který je u drtivé většiny obvykle krytý plastem. Rámeček telefonu a mřížka předního reproduktoru jsou kovové, a podle toho se také chovají. Jedinou kaňkou je tak čtečka otisků prstů, kterou se podařilo poškrábat poměrně snadno, byť nadále fungovala.

Samsung Galaxy Note8: velkolepý návrat (první dojmy)

Zkoušku ohněm telefon ustát nemohl, neboť plamen se do AMOLED panelů na rozdíl od LCD podepíše permanentně, je to zkrátka jejich vlastnost. Co však musíme ocenit, je pevnost celého zařízení, které se v posledním testu na ohyb nepodvolilo ani minimálně. Samsungu se zkrátka podařilo vyrobit solidní zařízení, které by mělo vydržet i mírně hrubší zacházení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).