Domů » Bleskovky » Galaxy Note7 popálil 6letého chlapce: Samsung plánuje vzdálenou deaktivaci nevyměněných kusů

Galaxy Note7 popálil 6letého chlapce: Samsung plánuje vzdálenou deaktivaci nevyměněných kusů

V těchto týdnech probíhá velká globální svolávací akce všech prodaných tabletofonů Samsung Galaxy Note7, neboť hrozí velmi vysoké riziko jejich exploze při nabíjení. V minulém týdnu například toto zařízení zavinilo požár domu a automobilu (více informací) a vybrané aerolinky brání používání Galaxy Note7 na palubě svých letadel.

samsung-galaxy-note-7

Bohužel došlo i k prvnímu evidovaném zranění, kdy tabletofon v New Yorku explodoval v rukách šestiletého chlapce, který si na něm pouštěl video. Chlapec byl převezen na místní kliniku, a i když byl následně s ošetřenými popáleninami propuštěn do domácího léčení, má údajně strach pohybovat se v blízkosti telefonů. Rodina je údajně v kontaktu se Samsungem, avšak detaily jejich konverzace neznáme.

note7 explosion

Přestože tyto příběhy událost medializují, stále se najdou tací, kteří o problémech Samsungu nemají tušení, přitom se i v jejich rukách či kapsách může schylovat k výbuchu. Korejský gigant proto patrně sáhne k bezpečnostnímu opatření – na konci tohoto měsíce má na dálku deaktivovat všechny nevyměněné kusy. Samsung doufá, že těchto případů bude co nejméně a snaží se uživatele k výměně motivovat, v některých zemích (např. ve Francii) přidává k novému kusu Note7 virtuální realitu Gear VR zdarma, v USA dokonce umožňuje výměnu za Galaxy S7 (edge) s vyplacením rozdílu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
77 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments