Domů » Bleskovky » Galaxy Fold 2 bude levnější než jeho předchůdce. Na čem Samsung ušetří?

Galaxy Fold 2 bude levnější než jeho předchůdce. Na čem Samsung ušetří?

Nedávno představený Samsung Galaxy Z Flip není vzhledem k jinému form faktoru právoplatným nástupcem loňského ohebného smartphonu Galaxy Fold. Ten pravý pokračovatel by měl dorazit teprve někdy v polovině letošního roku společně s modelovou řadou Galaxy Note 20 (pokud nebude její přímou součástí). Zatímco u první generace zákazníci platili za nákladný vývoj a vlajkové parametry, druhá generace by mohla být podle informací serveru SamMobile k našim peněženkám šetrnější.

galaxy fold 2 2

Menší paměť a chybějící 5G konektivita

Podle uniklých kódových označení jsou v plánu minimálně dvě varianty Galaxy Fold 2 – jedna s 256GB úložištěm, druhá s dvojnásobnou pamětí. Zredukován by mohl být i počet fotoaparátů na těle telefonu, naopak zvětšovat se má jak vnější, tak vnitřní ohebný displej (údajně na úhlopříčku 7,7“ oproti původním 7,3“). Jednou z hlavních novinek by také mohla být podpora stylusu S Pen, byť tyto spekulace podle SamMobile zatím nejsou podpořeny žádnými důkazy. Prý však existuje velká šance, že kromě 5G varianty dorazí i levnější LTE verze.

galaxy fold 2 4

Otázkou je, nakolik se případná kombinace 256GB úložiště a absence podpory sítí páté generace projeví na celkové ceně. Vzhledem ke klesajícímu kurzu koruny vůči EUR/USD zřejmě cenový rozdíl při zahájení prodeje (bude-li nějaký) ani nepocítíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
hakus5110@gmail.com
Uživatel
hakus5110@gmail.com
Offline

Super zpráva.
Ale ….. .
Žádná zmínka o potřebě až přehnané (!) péče o telefon.
Ano, na mysli mám jeho rozumnou (!) odolnost.
Měl jsem na něj půvdně našlápnuto, ale po všech dosažitelných recenzích prozatím NE.
A to nemám ve zvyku nosit telefon v jedné kapse s klíči a nebo s hřebíky.
Počkám si, až tato super technologie dozraje.

PetrV
Uživatel
PetrV
Offline

Že by na procesoru 😁