Domů » Bleskovky » Foxconn prozrazuje: iPhone 7 bude mít bezdrátové nabíjení a odolnost proti vodě

Foxconn prozrazuje: iPhone 7 bude mít bezdrátové nabíjení a odolnost proti vodě

Letošní iPhony nakonec možná nebudou pouhou evolucí loňských modelů, ale přinesou navíc i pár novinek, kvůli nimž budou majitelé stávajících iPhonů přemýšlet nad koupí nového kusu. Internetem nyní koluje snímek z údajné prezentace společnosti Foxconn (která iPhony vyrábí), odhalující již dříve spekulované vlastnosti – voděodolnost a podporu pro bezdrátové dobíjení.

iphone7

Apple údajně vyvíjí vlastní technologii bezdrátového nabíjení, která má být schopná překonávat větší vzdálenosti. Tato funkce by zároveň mohla ospravedlnit i další „novinku“ chystaných iPhonů, kterou má být absence 3,5mm jacku na sluchátka. Díky bezdrátovému nabíjení má být možné v jednu chvíli poslouchat hudbu a zároveň nabíjet telefon. Ostatní novinky zmíněné v prezentaci již tak překvapivé nejsou – iOS 10, stříbrná barva a 12Mpx fotoaparát. Ten má být dokonce dvoučočkový, avšak patrně pouze u většího modelu Plus.

iPhone 7 Plus

S novými iPhony máme také konečně zapomenout na 16GB varianty, podle deníku Wall Street Journal mají letošní konfigurace nabídnout minimálně 32 GB. Menší iPhone má dostat variantně 64 nebo 256 GB, větší iPhone pak 128 nebo 256 GB. Kvůli vyšším kapacitám pamětí je možné, že základní ceny letošních iPhonů převýší ty loňské. K představení by mělo dojít tradičně v září, možná společně s druhou generací Apple Watch.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
75 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments