Domů » Bleskovky » Fotoaplikace ve Windows 10 Mobile se naučí zachycovat panoramatické snímky

Fotoaplikace ve Windows 10 Mobile se naučí zachycovat panoramatické snímky

Výchozí aplikace pro pořizování fotografií v systému Windows 10 Mobile se zřejmě brzy naučí užitečnou funkci – slepováním snímků vytvářet panoramata. Tato funkce byla dosud dostupná pouze jako separátní aplikace Lumia Panorama, brzy by však mělo dojít k integraci jejích funkcí přímo do výchozí fotoaplikace.

panorama-screenshots

Tuto novinku zveřejnil server WindowsBlogItalia s tím, že funkce by měla být funkční nejprve na nových telefonech s Windows 10 Mobile, a později by měla být podporována i staršími modely. Pořizování panoramat má mít na svědomí nové tlačítko ve fotoaplikaci při držení telefonu vertikálně; poté bude zapotřebí pohybovat telefonem zleva doprava. Škoda, že Microsoft do výchozí fotoaplikace dosud neintegroval i další funkce, které na Windows Phone zajišťovaly bonusové aplikace od Nokie – například pokročilé pořizování selfies (Nokia Glam Me), vytváření animací (Nokia Cinemagraph) či možnost přeostřovat až po pořízení snímku (Nokia Refocus).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments