Domů » Bleskovky » Force Touch v nových iPhonech: K čemu tato technologie poslouží?

Force Touch v nových iPhonech: K čemu tato technologie poslouží?

Od nových iPhonů nás dělí ještě několik měsíců, přesto se v poslední době začaly rojit spekulace o jejich výbavě. Vesměs se má jednat o evoluci loňských modelů se stejným vzhledem o stejných úhlopříčkách displejů, narůst má však rozlišení hlavního fotoaparátu a také operační paměť. Kromě toho mají nové jablečné telefony dostat Force Touch displej, který stejně jako v hodinkách Apple Watch nebo na touchpadech nových MacBooků dokáže rozeznat několik úrovní tlaku.

  

Na tuto technologii má být systém iOS 9 přímo připraven a má ji využít hned v několika systémových aplikacích – v mapách bude silnějším stiskem možné přidávat nové body zájmu, v přehrávači hudby bude ovlivněna rychlost převíjení skladeb a v kalendáři se takto budou přidávat nové události. V rámci celého systému pak má být silným stiskem vyvoláno vyhledávání označeného slova. Technologie Force Touch by mohla být přítomna i v nových iPadech, vzhledem k dosud nepředstaveným produktům ale nepočítáme s tím, že by o ní Apple mluvil již příští týden na konferenci WWDC.

 

Kromě podpory Force Touch se od příští verze iOS očekává lepší optimalizace pro starší zařízení, integrovaná hudební služba Beats Music, nový systémový font, přepracovaná systémová klávesnice a také vylepšená aplikace iMessage. Kromě toho se spekuluje o podpoře multi-windows, tedy možnosti mít otevřených více aplikací na jedné obrazovce, tato vymoženost má však přijít s dlouho spekulovaným 12″ iPadem. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. „vylepšená aplikace iMessage“

    Ona tam nějaká je?

  2. Blechyc (neregistrovaný)

    Jak je v článku napsáno „Kromě podpory Force Touch se od příští verze iOS očekává lepší optimalizace pro starší zařízení“, tak to znamená, že např. na starší zařízení jako je iPad 2 atd. tak půjde aktualizace iOS ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).