Domů » Bleskovky » Fitbit Sense mohou v Evropě měřit EKG, hodinky získaly potřebné certifikace

Fitbit Sense mohou v Evropě měřit EKG, hodinky získaly potřebné certifikace

V srpnu představila společnost Fitbit nové hodinky Sense, které jsou až po okraj prošpikovány senzory. Jedná se o první hodinky značky, které disponují měřením EKG, ovšem tato funkce nebyla kvůli chybějícím certifikacím zpřístupněna.

fitbit sense 1

V minulém měsíci Fitbit obdržel všechny potřebné schvalovací dokumenty, takže američtí i evropští majitelé hodinek mohou jásat – počínaje dnešním dnem je možné hodinkami sledovat záznam z elektrokardiogramu.

A New Era of Innovation: Fitbit Sense

Aplikace pro měření EKG by se měla v hodinkách objevit automaticky, pokud se tak nestane, je možné ji stáhnout manuálně prostřednictvím spárovaného telefonu. Aplikace umí analyzovat srdeční rytmus a kontrolovat případnou fibrilaci síní. Měření vyžaduje přiložení druhé ruky k hodinkám, trvá 30 vteřin a jeho výsledkem je souhrnná správa, kterou můžete sdílet se svým lékařem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Co dělá Samsung špatně, že se mu nedaří získávat potřebná povolení? Pořád se píše, že u Samsungu se stále čeká na povolení a pak najednou přijde Fitbit, že má povolení. A to není jen zde s EKG, ale i s tím placením.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).