Domů » Články » Fitbit Ionic: chytré hodinky nejen pro sportovce

Fitbit Ionic: chytré hodinky nejen pro sportovce

Fitbit dnes představil své první chytré hodinky Ionic. Už v květnu letošního roku se na internetu objevily první rendery, nyní však hodinky dostaly jméno a konečně známe i finální specifikace. Výrobce láká nejen na celou řadu funkcí pro sportovce, ale také slušnou výdrž či kompletně voděodolné tělo.

Ionic budou dostupné v celkem třech barevných variantách. Na začátku roku 2018 dorazí také speciální Adidas edice.

Hodinky jsou rovněž vybaveny SpO2 snímačem, který v budoucnu umožní měřit např. spánkovou apnoe, vestavěnou GPS, sadou dynamických sportovních tréninků, vylepšeným měřením srdečního tepu a zmíněnou voděodolností do hloubky 50 metrů. Hodinky také podporují bezkontaktní platby, chytré notifikace a celou řadu populárních aplikací a designových skinů v obchodě Fitbit App Gallery. Nechybí ani vestavěný hudební přehrávač.

Introducing Fitbit Ionic

Vestavěná baterie slibuje až čtyřdenní výdrž na jedno nabití. Nechybí ani funkce pro automatické rozpoznání sportovní aktivity, či analýza spánku na základě tepové frekvence uživatele.

Klíčové vlastnosti Fitbit Ionic

 • Osobní trenér Fitbit Coach – Vyzkoušejte dynamické tréninky umístěné přímo v chytrých hodinkách, které se přizpůsobují podle zpětné vazby uživatele, nebo poslouchejte pokyny profesionálů skrze Audio Coaching (dostupné v roce 2018) pro vylepšení výdrže a rychlosti při chůzi a běhu.
 • Společník pro běhání – Nechte hodinky automaticky rozpoznat svůj běh s funkcí Run Detect. Ta sama zapne GPS senzor, zastaví měření, když si dáte pauzu na občerstvení a opět se aktivuje, jakmile vyběhnete.
 • Nový plavecký režim – Použijte hodinky Ionic pro měření plaveckého tréninku díky voděodolnosti do hloubky 50 metrů. Hodinky ukazují počet bazénů v reálném čase a zaznamenají dobu plavání a množství spálených kalorií.
 • Nejkvalitnější GPS senzor – Vestavěná anténa a unikátní design hodinek Fitbit Ionic poskytuje přesnější spojení s GPS a GLONASS satelity. Nechte telefon doma a veškeré údaje o své sportovní aktivitě mějte přímo na displeji hodinek.
 • Vylepšená technologie měření srdečního tepu – Hodinky Ionic mají vylepšenou technologii PurePulse pro měření srdečního tepu při jízdě na kole, běhu a dalších.
 • Zcela nový senzor – Integrací nového typu SpO2 snímače se uživatelům otevírají nové možnosti monitorování svého zdraví, jako např. sledování příznaků spánkové apnoe.
 • Motivace skrze hudbu – Nechte svůj mobilní telefon doma a poslouchejte hudbu přímo ze svých chytrých hodinek Fitbit Ionic, které mají úložiště pro více jak 300 písniček (2,5 GB prostoru). Spárujte hodinky s novými Bluetooth sluchátky Fitbit Flyer nebo jakýmikoli jinými.
 • Plaťte s Fitbit Pay – Nechte peněženku doma a elegantně plaťte pouze pomocí chytrých hodinek Fitbit Ionic. Tato funkce bude v České republice zprovozněna nejdříve v roce 2018.
 • Chytré notifikace – Přijímejte upozornění na příchozí hovory, textové zprávy, upomínky a notifikace z aplikací Facebook, Gmail, Instagram, atd.
 • Několikadenní výdrž baterie – Se 4 dny a více výdrže na baterii (10 hodin při aktivní GPS nebo přehrávání hudby) budou hodinky Fitbit Ionic sledovat jakýkoli váš sportovní výkon i monitorovat váš spánek celou noc.

Ionic běží na operačním systému Fitbit OS, což je vlastní systém z dílny výrobce navržený právě pro chytré hodinky. Skrze aplikaci bude možné hodinky propojit s libovolným telefonem s Androidem či iPhonem, a dokonce i Windows Phone. Součástí Fitbit OS je obchod Fitbit App Gallery, do kterého budou moci vývojáři umísťovat vlastní aplikace či nové motivy ciferníků.

Veškeré naměřené hodnoty z hodinek si budete moci prohlédnout v mobilní aplikaci.

Obchod App Gallery nabídne  řadu fitness aplikací jako například Exercise, Fitbit Coach, Relax, Timer a další. Každá aplikace je podle slov výrobce od základů navržena pro hodinky Fitbit, takže není potřeba ji párovat s mateřskou aplikací v mobilním telefonu (na hodinkách tak bude fungovat zcela samostatně). Při zahájení prodeje budou k dispozici aplikace od těchto partnerů: sociální síť Strava pro atlety, zpravodajství AccuWeather o počasí, a další. Tento podzim bude obchod rozšířen o aplikace Flipboard, GAME GOLF, Nest nebo Surf.

Chytré hodinky Fitbit Ionic jsou od dnešního dne v předprodeji na webu výrobce za 299,95 dolarů (cca 6 600 Kč). V České republice budou k dostání v říjnu 2017, kdy bude také upřesněna oficiální cena pro náš trh.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

 1. člověk by řekl, že když koupí Pebble a Vector, tak třeba konečně příjdou s hezkýma „hodinkama“ a místo toho tohle – opět neuvěřitelnej humus, fakt smutný.

  • a hlavně tam nezapomenout dát logo/název jako kráva, protože to je přesně to, co chceš na hodinkách každej den číst

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).