Domů » Bleskovky » Firmware Lumia Denim je připravený, většina telefonů se ale dočká až příští rok

Firmware Lumia Denim je připravený, většina telefonů se ale dočká až příští rok

Aktualizace systému Windows Phone na verzi 8.1 GDR1 s firmwarem Lumia Denim bude podle posledních zpráv vypouštěna již v tomto měsíci, týkat se bude ale omezeného počtu modelů (patrně Lumie 930 a 1520) ve vybraných lokalitách. Ostatní telefony se aktualizace mají dočkat až v příštím roce.

  

S touto informací přišlo britské O2 na svém diskuzním fóru, ostatně britských uživatelů se tento update osobně týká, neboť jeho součástí je i britská verze personální asistentky Cortany. Majitelé nevlajkových modelů by se podle O2 měly dočkat velmi brzy po Novém roce, v lednu 2015. Snad bude tento termín společný pro maximální počet modelů a zemí/operátorů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. mmme (neregistrovaný)

  Mám Lumii 1020, jsem v programu Preview for Developers a mám stále jen verzi Black. Je na tom někdo podobně, nebo netuší, v čem je problem?

 2. Michal (neregistrovaný)

  Já jsem dával lumii 930 před měsícem do servisu a vrátila se mi už s Denimem

  • kubco (neregistrovaný)

   a co jej bolo? pri mojej sa mi zda ze pravy okraj obrazovky slabsie reaguje na dotyk…neviem ci je to dovod na reklamaciu

  • V 930 Denim nemas ani ze servisu, to jen spatne ukazuje posledni verze aplikace bonus + info, ze mas Denim.Je to znama chyba.

  • Michal (neregistrovaný)

   Asi vadnej kus. V servise mi tvrdili, že je to jedna z prvních serii. Dvakrat denne se restartoval. Při první reklamaci vyměnili desku, při druhé software a ted mi budou vracet peníze.

  • Michal (neregistrovaný)

   Aha tak to možná nebyl denim. Nezkoumal jsem to. Ale od které verze bylo možno slučovat dlaždice do jedné? Jako nevěřil jsem, že to bude tak nádherně plynule

  • To je tím, že máš GDR1. Denim bude za chvilku, snad. Také mám 930, tak vyčkávám.

 3. Hm, nejdřív se psalo, že září/říjen, pak, že do konce října, pak, že konec listopadu a teď začátek příštího roku.

  Když jsem už někdy o prázdninách napsal, že s rychlostí MS to vidím někdy na konec prvního čtvrtletí 2015, málem mě tu všichni ukamenovaly.

  A když vezmu v potaz ten debilní systém postupného uvolňování, tak třeba má L920 CZ distribuce se dočká až tak duben/květen 2015.

 4. hm (neregistrovaný)

  Mám lumii 830 a tam ten denim už je.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).