Domů » Bleskovky » Finální verze Windows 8.1 bude dostupná už 18. října

Finální verze Windows 8.1 bude dostupná už 18. října

Microsoft pokračuje v práci na dokončení aktualizace Windows 8.1, společnost včera zveřejnila, že bude dostupná 18. října. To odpovídá dřívější spekulaci, se kterou přišla Mary Jo Foley pro server ZDNet, autorka se řadí mezi pár lidí, kteří sledují Microsoft od samého počátku a její zdroje patří k nejlepším. Aktualizace bude dostupná zadarmo a prvně se objeví na Windows Store, kde bude s jednodenním předstihem, tedy 17. října.

 

Microsoft pracuje na dokončení RTM verze Windows 8.1, stihnout by to měl do konce tohoto měsíce. Po dokončení bude putovat k partnerům společnosti a výrobcům zařízení. Uživatele klasických PC ve Windows 8.1 nejvíce zaujme návrat tlačítka Start, možnost zapnout počítač přímo na plochu a nahradit rozhraní metro nabídkou aplikací. Uživatele tabletů zase předělaný Windows Store, automatické aktualizace, možnost nastavit libovolnou velikost oken v rozhraní metro a další vylepšení. Nejvíce potěšeni budou majitelé zařízení s Windows RT, kteří dostanou výrazné zrychlení svých tabletů, plně integrovaný SkyDrive a další zlepšení.

David Podzimek

Diskuze k článku

  1. m1kes (neregistrovaný)

    „Už“? Pro mě to je spíš „až“ :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).