Domů » Bleskovky » Finální verze Windows 10 přijde na přelomu léta a podzimu příštího roku

Finální verze Windows 10 přijde na přelomu léta a podzimu příštího roku

Později v roce 2015. Takto Microsoft při přestavení technického preview Windows 10 okomentoval časový údaj, kdy bude na svět přivedena finální verze tohoto systému. Spekuluje se, že již v lednu by mohlo přijít spotřebitelské preview systému spolu s verzí pro mobilní telefony, ledy se však zřejmě hnou o něco pomaleji.

  

Provozní ředitel Microsoftu Kevin Turner na konferenci Credit Suisse Annual Technology naznačil, že v Redmondu chtějí hovořit o spotřebitelských funkcích Windows 10 na začátku jara 2015, přičemž developer preview by mělo přijít na začátku léta. Na jeho konci nebo na začátku listopadu by pak měl být systém vypuštěn do světa.

  

Takový je aktuální plán Microsoftu, možná se tedy v lednu dočkáme dalšího sestavení technického preview, novinky pro spotřebitele má však Microsoft v plánu odhalit až na začátku jara. Jako ideální se jeví termín 29. dubna – 1. května, kdy se bude konat příští ročník konference Microsoft Build. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Nemůžu si pomoct, ale na desítky se fakt těšim. Ale radši ať je vydají později a pořádně odladěné a nedomyšlené. MS zvolil skvělou strategii s veřejným průběžným testovacím sestavením a vypadá to, že opravdu poslouchá, co uživatelé chtějí, takže by to mohlo klapnout. A přiznám se, že se víc těším na „velká“ win10, než na ta mobilní, která mi v podstatě vyhovují až na pár drobností už teď (a mám trochu obavy z funkčnosti po update – precijen spousta věcí byla sice od WP7 přidána, ale pár věcí se taky zhoršilo)

  2. bobohome (neregistrovaný)

    Mám prewiev desítek na tabletu a už teď je to super. Jen tak dál..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).