Domů » Bleskovky » FCC u iPhonů požaduje aktivaci rádiových modulů. Má to ale háček

FCC u iPhonů požaduje aktivaci rádiových modulů. Má to ale háček

V dnešní době se většinu katastrof či nehod dovídáme především z televize nebo internetu, americká FCC však před pár dny vyslovila žádost, aby Apple u svých iPhonů aktivoval rádiové moduly pro případ nutnosti informovat o hrozícím nebezpečí právě prostřednictvím rádií. Celá situace má však jeden podstatný háček – iPhony rádiové moduly nenabízí.

Žádost vyslovil Ajit Pai, předseda FCC. Apple se však proti tomuto požadavku ohradil a oznámil, že nejnovější iPhony FM moduly vůbec nenabízejí, konkrétně zde byly zmíněny modely 7 a 8. Dle Applu nejsou pro tento účel v nových zařízeních uzpůsobeny antény. Nepřichází u něj však v úvahu ani aktivace u starších modelů, které by toho údajně měly být schopny. Podle Applu je zde nabízeno dostatek bezpečnostních řešení a tento krok tak není nutný. Podle Paie je tak Apple jediným výrobcem, který odmítá učinit tento dost podstatný bezpečnostní krok. Apple by se dle jeho slov měl ve svých rozhodnutích zaměřit především na bezpečnost uživatelů.

Rádio v tomto případě i nyní zůstává tím nejspolehlivějším (co do technického provedení) zdrojem informací a je velmi žádoucí, aby tuto možnost měli přístupnou všichni bez rozdílu.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments