Domů » Bleskovky » Překvapení pro fanoušky Windows: Supertelefon od HP nebo další tajný projekt?

Překvapení pro fanoušky Windows: Supertelefon od HP nebo další tajný projekt?

Evan Blass alias @evleaks na Twitteru napíná fanoušky platformy Windows – minulý týden napsal, že pro ty, kdo věří Windows, se chystá něco ohromujícího. Následně pak ještě nechal hlasovat v otázce: „Pokud je za rohem něco skutečně skvělého od vaší oblíbené platformy nebo společnosti, budete to chtít vědět, byť bez specifikací; nebo to chtít vědět nebudete?“ Není překvapením, že v hlasování vyhrála první možnost, ovšem na alespoň částečný náznak stále čekáme.

https://twitter.com/evleaks/status/697622663464882177

První vlaštovkou mohl být sobotní tweet @evleaks o tom, že dříve spekulovaný smartphone s Windows 10 Mobile HP Falcon přijde na trh jako HP Elite x3.

Toto zařízení dříve zachytil benchmark GFXBench a přiřadil k němu procesor Qualcomm Snapdragon 820, 5,8″ Quad HD displej a 64 GB vnitřní paměti (více informací). Následně ale data společnosti AdDuplex nabídla zdrženlivější parametry, tedy alespoň v oblasti displeje – 5,4″ a rozlišení 768 × 1 280 pixelů, a tak není jasné, zda se bude jednat o nekompromisní vlajkovou loď či „obyčejnější“ telefon s velkým displejem. Spíše bychom sázeli na druhou možnost, neboť sám @evleaks na dotaz, zda je HP Falcon tou ohromující novinkou, odpověděl uživateli @mayank_jee: „Nebuďte směšný.“

Vyloučit můžeme i Microsoft Surface, o němž se na základě prvního tweetu @evleaks rozepsal server Softpedia, avšak Blass článek okomentoval slovy, že je zcela mimo.

Počkat tak musíme až na chystaný článek, který má údajně přijít minutu před tím, než bude věc hotová. I tak renomovaný leaker, jakým @evleaks bezesporu je, zjevně dokáže udržet tajemství.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments