Domů » Bleskovky » Facebook si za 10 miliard korun koupil hromadu pohyblivých obrázků

Facebook si za 10 miliard korun koupil hromadu pohyblivých obrázků

Oblíbená služba pro tvorbu, vyhledávání a sdílení GIF animací Giphy se stává majetkem společnosti Facebook Inc. Akvizice byla oficiálně oznámena včera večer, Facebook za Giphy utratil 400 milionů dolarů (více než 10 miliard korun).

Nákup Giphy je poměrně logickým vyústěním vzájemné spolupráce obou společností. Přístup ke knihovně GIF animací z Giphy poskytují téměř všechny aplikace Facebooku, které službě zajišťují zhruba 50 procent veškerého provozu.

Facebook Zuckerberg GIF - Find & Share on GIPHY

Facebook má v plánu využít knihovnu Giphy k ještě užší integraci do svých aplikací. Zaměstnanci Giphy se stanou součástí Instagram týmu, kde mají zajistit snadnější vkládání animací do privátních zpráv a příběhů. Pro uživatele služby Giphy nezávisle na Facebooku by se nic měnit nemělo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. 2 věci k tomu – 1. Facebook už dlouhou dobu má přístup do toho, co z Giphy integruje a jak je Giphy integrováno do Facebooku. Bohužel k tomu patří i velmi tvrdá cenzura Giphů, které smíte přes to používat. Blokováno je všechno, co by mohlo být „toxic“. Takže tam třeba nenajdete žádné gify „punch in face“ a to ani zprostředkovaně nebo zábavnou formou.

    2. v současnosti s novým vzhledem je Giphy zabugovaný jak prase, takže doufam, že se to brzo napraví.

  2. Ten nadpis je TOP :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).