Domů » Bleskovky » Facebook řeší bezpečnostní problém. Bez vědomí uživatele přistupuje k fotoaparátu

Facebook řeší bezpečnostní problém. Bez vědomí uživatele přistupuje k fotoaparátu

Zdá se, že si Facebook odnese další vlnu kritiky od některých uživatelů jeho aplikace. Pokud jste majiteli iPhonu, tento problém se zřejmě týká i vás. Pakliže si prohlížíte novinky ve feedu, nejspíš by vás nenapadlo se zaměřit na kameru, kterou aplikace využívá, aniž byste o tom měli ponětí.

facebook data hacks

Tento problém objevil Joshua Maddux, který potvrdil, že se problém týká pouze iPhonů s nainstalovaným iOS 13.2.2. Uživatelé se starším iOS nebo Android telefonem si mohou oddychnout, protože jich se problém netýká.

Pokud používáte iPhone s iOS 13.2.2, můžete problém poměrně snadno nasimulovat. Stačí procházet fotografie na Facebooku (otevřít je na celou obrazovku) a při troše štěstí se vám posléze na levém okraji objeví pruh, ve kterém uvidíte obsah z hlavního fotoaparátu.

To, že chyba nebyla potvrzena Joshuou u starších verzí iOS, ještě neznamená, že se jich nemůže týkat – nejspíš se jen neprojevuje tak očividně. Proto bude dobré, abyste zašli rovnou do nastavení aplikace a zakázali přístup Facebooku k vaší kameře. Tím pádem aplikace nespustí kameru a měli byste teoreticky být v bezpečí.

Martin Šlat

Milovník technologií, seriálů a fantasy literatury. Tak trochu bloger a amatérský fotograf. iOvce, která nepotřebuje mít nejnovější produkty od Applu a nehaní ostatní platformy, protože ví, že svět nejsou jen nakousnutá jablka – proto využívejte své technologie v míru.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments