Na Facebook se v průměru připojuje miliarda uživatelů denně, většina z mobilních platforem

Letošní rok je pro Facebook ve znamení milníků. V srpnu se na modrou sociální síť poprvé v jeden den připojila miliarda uživatelů (více informací), v září se již tento počet stal pravidlem a miliarda návštěvníků na Facebook zavítala každý den. Meziročně se počet denních návštěvníků Facebooku zvedl o 17 procent, alespoň jednou měsíčně se k němu připojí 1,55 miliard lidí.

   

Facebooku se ale daří i finančně, tržby ve třetím čtvrtletí letošního roku činily 4,5 miliardy dolarů, zisk pak 896 milionů dolarů. Většina příjmů jde z reklamy, přičemž podíl mobilních platforem na výdělcích tvoří neskutečných 78 procent. V září z telefonů a tabletů k sociální síti přistupovalo téměř 900 milionů uživatelů každý den.

  

Každý den je na Facebook nahráno 80 milionů fotografií, a je shlédnuto více než osm miliard videí. Mark Zuckerberg se při oznamování finančních výsledků netajil tím, že by chtěl na videoobsah klást mnohem větší důraz, v příštích letech počítá především s rostoucí oblibou krátkých videoklipů.

Daří se také ostatním sociálním platformám, které Facebook vlastní a provozuje – každý měsíc se alespoň jednou připojí 900 milionů lidí na WhatsApp, 700 milionů na Messenger a 400 milionů na Instagram.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Připojuje miliarda uživatelů denně… …a účtů denně je rozdíl. Uživatel je životný, účet ne….

 2. petr (neregistrovaný)

  Stim jak FB jde čím dal víc do rite se divím ze to neklesá. Furt tam skáčou reklamy příspěvky lidi co ani neznám a nikdo zmich přátel taky ne no brzo fb zruším samej spam je to horsi jak filtrovat spam na emailu moji zeny a ze jich tam ma

  • uni (neregistrovaný)

   Tak to je vcelku jasné, celé je to poměrně mladá technologie, která má své mouchy (náchylnost na materiál přístroje, výkon, cenu, atd.) a teprve se zjišťuje, co je vlastně jak funkční a co kdo bude používat. Proto to vcelku chladným nechává většinu uživatelů a výrobců, je to ještě nedokončená technologie.

 3. WP (neregistrovaný)

  Palec nahoru druhemu prispevku:)…jeste jsem nezjistil, proc bych se mel pridat k uvedene miliarde a kazdy den a tim ztracet cas.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *