Domů » Bleskovky » Eve T1: Levný osmipalcový tablet s Windows 8.1 a kořeny ve Finsku

Eve T1: Levný osmipalcový tablet s Windows 8.1 a kořeny ve Finsku

Nově vzniknuvší finská společnost Eve Tech odhalila svůj první tablet s označením T1, jenž vstoupí na trh již 8. prosince. Zařízení nabídne osmipalcovou obrazovku s rozlišením 1280 x 800 px, výsledná jemnost tak činí 189 ppi. V útrobách tabletu naleznete čtyřjádrový procesor Intel Bay Trail Z3735F na frekvenci 1,8 GHz, který je doplněn 2GB operační pamětí a 32 GB velkým interním úložištěm, které je možno rozšířit o paměťové karty microSD.

 

Na zadní straně se nachází čočka pětimegapixelového fotoaparátu, nad obrazovkou je poté umístěn ještě dvoumegapixelový snímač. Energii dodá tabletu 4000mAh baterie, která slibuje jedenáctihodinovou výdrž. Rozměry Eve T1 činí 130 mm x 216 mm x 9 mm a nízká není ani hmotnost plných 395 gramů, výrobce ovšem slibuje solidní zpracování v čele s bytelnou unibody konstrukcí a tak výše uvedené parametry přinesou i své ovoce.

   

Jako operační systém byl zvolen Windows 8.1, který doplňuje bezplatná roční licence pro kancelářský balík Office 365. Prozatím nebyla odhalena cena, kterou si můžete tipnout na facebookových stránkách výrobce a vyhrát jeden z pěti tabletů Eve T1.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

8 komentářů

 1. „Levný osmipalcový tablet“… „Prozatím nebyla odhalena cena“. ???? Oxymorón?

 2. Absolutně, ale absolutně ničím zajímavý kus jeden z milionu. Čím si zasloužil naši vaši pozornost? Neznáme ani cenu, ani dostupnost, takže dohromady nulový potenciál…

  • heh, to jsou ale všechny tablety…dyk je to jen na prohlizeni FBuku a na brouzdání po netu nic víc…a je jedno jestli to je nějaká android sračka za 2k nebo předražená FB prohlížečka od applu:D

  • No ve chvíli, kdy o tom začneš uvažovat jako o herním zařízení ti rychle dojde, co vše ti u „android sračka“ chybí:-) Ale obecně to tak relativně je.

  • no jasně no, tak na android sračce si stejne zahraju nějakou stupidní klikačku…mám dell venue 8 pro a tam si zahraju HOMAM II, IV, V…nebo s trochou úsilí i dragon age a další opravdové hry:D

   To mi google ani apple neumožní, takže bych tyhle nicneříkající W8 tablety nezatracoval uplně…

 3. Lister0 (neregistrovaný)

  Na alibabě jsou úplně stejně hardwarově vybavené tablety a vypadají velmi podobně. Tipuju, že je tento taky z nějaké čínské šablony a na alibabě stojí od 130$, takže cena u nás za tento tablet kolik, do 4 tisíc? Víc ne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).