Domů » Bleskovky » EURO 2016 ve virtuální realitě: Na stadionech budou rozmístěny kamery Nokia Ozo

EURO 2016 ve virtuální realitě: Na stadionech budou rozmístěny kamery Nokia Ozo

Za měsíc 10. června začíná ve Francii mistrovství Evropy ve fotbale (EURO 2016), na které se kvalifikoval i český národní tým. Pokud jste fanoušky fotbalu a zároveň technologičtí nadšenci, možná vás potěší zpráva deníku The Daily Mirror – přímo na stadionech budou rozmístěny kamery Nokia Ozo (více informací), které budou sledovat zápasy ve 360 stupních.

nokia-ozo_storyNokia Ozo

Bohužel v tuto chvíli není jasné, jak bude chtít UEFA tyto kamery a záznamy z nich využít. Jako nejpravděpodobnější se jeví možnost analyzovat v televizních studiích herní situace, fanoušci fotbalu se však možná díky kamerám Ozo budou moci ocitnout přímo na stadionu. Tuto vymoženost si stanovil šéf UEFA TV Bernard Ross za cíl; zda se tímto způsobem budou vysílat celé zápasy, nebo jen jejich části, však zatím nevíme. Vysílání by mohlo probíhat na oficiálním YouTube kanále.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Tak to vypadá že Nokia je na tom stále dobře a už se těším na jejich mobily

    • Velda (neregistrovaný)

      Nechápu, na co se těšíš na jejich mobily. Nechápu, proč by se na takový alukrativní trh vraceli. Ale hlavně ty mobily by už nebyli Nokia. Ostala jim značka, to je všechno. Jestli se vrátí na trh s mobily, tak to bude tuctová značka typu Emgeton, Evolve, a půjde jim jen o to ještě se pokusit něco ze značky vytěžit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).