Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Elektrický Ford Mustang Mach-E nečekaně odhalen: podívejte se na specifikace i cenu

Elektrický Ford Mustang Mach-E nečekaně odhalen: podívejte se na specifikace i cenu

Ford Mustang je bezpochyby jedna z největších legend automobilismu vůbec. Ikonický sporťák se dočkal mnoha obměn, teď však přichází revoluční změna. Ford poprvé svůj sporťák nabídne v čistě elektrické verzi, která nese název Mach-E.

ford mustang mach e 02

Dlouho očekávaný Ford Mustang Mach-E má být oficiálně představen až 17. listopadu. Fordu se však povedlo zveřejnit produktovou stránku již dnes. Ačkoliv byla z webu příslušná pasáž záhy zase odstraněna, web Jalopnik pohotově pořídil screenshoty.

Pět variant, kontroverzní design

Elektrický crossover podle Fordu patří „do stáje“ Mustangů, design však ikonické automobily příliš nepřipomíná. Zůstal sice „agresivní výraz“, nicméně vůz je jinak o poznání kulatější a celkově má blíže spíš k SUV. Vzhled interiéru pak nezapře inspiraci u Tesly, jednoduché linie doplňuje dvojice velkých obrazovek.

ford mustang mach e 08

Ford Mustang Mach-E bude dostupný v pěti variantách. Základní verze „Select“ se bude prodávat za 43 895 USD (1 017 000 Kč) a nabídne dojezd 370 km. K dispozici bude varianta se zadním pohonem, nebo pohonem všech kol. Zrychlení z 0 na 97 km/h se pak má v závislosti na zvoleném pohonu pohybovat okolo pěti a půl vteřiny.ford mustang mach e 01

Další verzí je model „Premium“ ohodnocený na 50 600 USD (1 172 000 Kč). Ten bude opět nabízen v obou variantách pohonu, ovšem dojezd u této varianty stoupl na 483 km. Zrychlení zůstává stejné. Velmi podobná je pak výbava „California Route 1“, která bude k dispozici jen s pohonem všech kol a nabídne o vteřinu pomalejší zrychlení. Jejím benefitem bude zřejmě komfortnější výbava. Půjde o model určený na dlouhé dálniční výlety.

ford mustang mach e premium

Čtvrtou variantou v pořadí je „First Edition“, což je limitovaná edice pro první předobjednávky. Stát bude 59 900 USD (1 387 000 Kč), což je cena, za níž dostanete exkluzivní výbavu. Jde o speciální barvy laku, pedály z broušeného hliníku, červeně lakované brzdové třmeny, kontrastní interiér a speciální prahy. Pohon bude u této verze vždy jen všech kol, dojezd 435 km a zrychlení z 0 na 97 km/h opět okolo pěti a půl vteřiny.

ford mustang mach e FE

Nejvyšší konfigurace pak nese obligátní přízvisko „GT“. S ním se na 97 km/h dostanete pod čtyři vteřiny, cena má začínat na 60 500 USD (1 400 000 Kč). Tento model se ale začne prodávat až v roce 2021, takže k němu nejsou bližší informace.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments