Domů » Bleskovky » Elektrická Škoda ENYAQ iV se světu představí 1. září. Budeme u toho

Elektrická Škoda ENYAQ iV se světu představí 1. září. Budeme u toho

Škoda ENYAQ

O světové premiéře prvního elektromobilu s logem Škody Auto na platformě MEB se už několik týdnu spekulovalo. Nyní je však spekulacím konec. Světová premiéra proběhne 1. září a naše redakce bude u toho.

Škoda ENYAQ iV
Škoda ENYAQ iV

Elektromobil na nové platformě se bude jmenovat ENYAQ iV. Škoda Auto zveřejnila i další skici. Mezi designové prvky patří pozvolna klesající linie střechy, velká kola, krátká kapota, ale také nové LED-Matrix světlomety. Součinitel aerodynamického odporu se chlubí hodnotou 0,27. To je na poli SUV sama o sobě vynikající hodnota.

Přečtěte si takéNová Škoda Octavia potěší (nejen) geeky. Je plná zajímavých technologií

ENYAQ iV má nabízet i dostatek prostoru pro cestující. V interiéru najdete až třináctipalcový displej infotainmentu i head-up displej. „Namísto obvyklých výbavových verzí a četných dodatečných výbav nabízíme poprvé u modelu ENYAQ iV i naše nové designové individualizace, připomínající světy moderního bydlení, jejichž barvy a materiály jsou spolu dokonale sladěné,“ popisuje nový koncept Norbert Weber, vedoucí designu interiéru. Například potahy sedadel mohou být vytvořeny z kombinace vlny (40 %) a vláken vzniklých recyklací PET lahví (60 %). A třeba kožené čalounění v koňakové barvě získává svůj odstín díky extraktu z listů olivovníku.

ŠKODA ENYAQ iV: Another step forward in Design

Zákazníci si budou moci vybrat ze třech kapacit baterie. Základní verze nabídne 55kWh baterii s papírovým dojezdem 340 kilometrů. Největší baterie, kterou si budete moci koupit má kapacitu 82 kWh a papírový dojezd 500 kilometrů. Prostřední varianta pak bude pracovat s 62kWh baterií a papírovým dojezdem 380 kilometrů. Maximální výkon nabíjení je 125 kW.

Patrik Svatoš

Redaktor automobilové sekce, který má rád technologie, auta, fandí Olympique Marseille a nedokáže žít bez kofeinu.

2 komentářů

  1. Jsem velmi vzvědavý na cenu, kterou Škodovka nasadí

  2. Nevím Nevím...

    Přeji Škodě ať zaboduje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).