Domů » Bleskovky » Easter Egg v Androidu 7.0 Nougat: Nechytáte Pokémony, ale kočky

Easter Egg v Androidu 7.0 Nougat: Nechytáte Pokémony, ale kočky

Operační systém Android vždy ukrývá nějaký easter egg (velikonoční vajíčko), což je skrytá funkce nemající na chod systému žádný vliv; povětšinou se jedná o obrázek, animaci či minihru sloužící k pobavení. Chystaný Android 7.0 Nougat také dostane svůj Easter Egg, poprvé se objevil včera v posledním Developer preview s pořadovým číslem 5 (více informací).

android-n-dp5-easter-egg

Oproti předchozím zvyklostem je však nutné trochu hledat. První krok je stejný – navštívit v nastavení informace o systému a klikat tak dlouho na položku s názvem aktuální verze Androidu (7x), dokud se neotevře nová obrazovka, v tomto případě zobrazující velké písmeno N. Na něj je nutné několikrát poklepat, jakmile se objeví emotikona s kočkou, aktivuje se v systému minihra chytání koček, údajně inspirovaná japonskou hrou Neko Atsume.

Po aktivaci hry pak navštivte notifikační centrum s rychlými přepínači a přidejte si do něj novou položku pojmenovanou ???? Android Easter Egg. Po ukončení editačního režimu by se mezi přepínači měla objevit ikonka prázdné misky s názvem Empty Dish, po kliknutí na ni pak dostanete na výběr ze čtyř jídel (granule, ryba, kuře, pamlsek), kterým můžete na misku naplnit. Touto návnadou pak lákáte virtuální kočky, které chytáte do své sbírky.

Kočky se objevují jako notifikace, přičemž každá z nich má své pořadové číslo a obrázek o velikosti 512 × 512 pixelů. Kočky lze přejmenovávat, mazat, či sdílet s kamarády. Jakmile vás sbírání koček omrzí, je možné minihru vypnout znovu v informacích o systému v nastavení, opětovným kliknutím na písmenko N by mělo dojít k zobrazení značky zákazu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments