Domů » Bleskovky » Easter Egg v Androidu 7.0 Nougat: Nechytáte Pokémony, ale kočky

Easter Egg v Androidu 7.0 Nougat: Nechytáte Pokémony, ale kočky

Operační systém Android vždy ukrývá nějaký easter egg (velikonoční vajíčko), což je skrytá funkce nemající na chod systému žádný vliv; povětšinou se jedná o obrázek, animaci či minihru sloužící k pobavení. Chystaný Android 7.0 Nougat také dostane svůj Easter Egg, poprvé se objevil včera v posledním Developer preview s pořadovým číslem 5 (více informací).

android-n-dp5-easter-egg

Oproti předchozím zvyklostem je však nutné trochu hledat. První krok je stejný – navštívit v nastavení informace o systému a klikat tak dlouho na položku s názvem aktuální verze Androidu (7x), dokud se neotevře nová obrazovka, v tomto případě zobrazující velké písmeno N. Na něj je nutné několikrát poklepat, jakmile se objeví emotikona s kočkou, aktivuje se v systému minihra chytání koček, údajně inspirovaná japonskou hrou Neko Atsume.

Po aktivaci hry pak navštivte notifikační centrum s rychlými přepínači a přidejte si do něj novou položku pojmenovanou ???? Android Easter Egg. Po ukončení editačního režimu by se mezi přepínači měla objevit ikonka prázdné misky s názvem Empty Dish, po kliknutí na ni pak dostanete na výběr ze čtyř jídel (granule, ryba, kuře, pamlsek), kterým můžete na misku naplnit. Touto návnadou pak lákáte virtuální kočky, které chytáte do své sbírky.

Kočky se objevují jako notifikace, přičemž každá z nich má své pořadové číslo a obrázek o velikosti 512 × 512 pixelů. Kočky lze přejmenovávat, mazat, či sdílet s kamarády. Jakmile vás sbírání koček omrzí, je možné minihru vypnout znovu v informacích o systému v nastavení, opětovným kliknutím na písmenko N by mělo dojít k zobrazení značky zákazu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. nesnáším kočky !!

 2. Lukas (neregistrovaný)

  Na 5X nefunguje, resp. klepu na symbol „N“ a nic se neděje……:(

  • RobloxAmajnkraft

   Já vím jak 1:udelej to N
   2:po poklepáním stiskni kočičku (viz. Dole) kdys tam bude ? tak ještě jednou ale až se tam zobrazí kočka tak na ni tukni a jdi do panelu posunutím prstů a tam najdi více a je tam. ???? Od androit easter Egg ano ok?

  • Možná je to ios ne?

 3. Lukas (neregistrovaný)

  Aha, tak už vím. Na symbol „N“ je nutné nejprve klasicky několikrát poklepat, ale poté musíte dlouhe podržet prst, dokud se neobjeví symbol kočky. Pak zobrazíte notifikační menu a při editaci se objeví easter egg, který si přidáte a můžete plnit misku. Nicméně hru žádnou nehrajete. Čekáte na lovení. Skoro nikomu ale žádná notifikace o úlovku zatím nepřišla..

 4. martin (neregistrovaný)

  Nesnáším čokly!

 5. Co dělat když se emotika kočky vůbec neukáže? Ani po poklepání a držení prstu? díky :)

 6. Tak mě to funguje. Mám už 6 koček za den. Jen by mě zajímalo zda se dá ovlivnit aby chodily častěji. Případně co dávat za krmení.

 7. Dopracovala som sa aj k tomu zakazu, ale nevypne sa mi to. Stale sa mi hroe v stavovej liste zobrazuje ikonka tej hry. Ako sa toho zbavim, prosim?

 8. Cubot x 18 android 7.0 Velké N se zobrazí , žádna hra však nenaběhne.

 9. Mně to taky nefunguje, a to mám Huawei Mediapad T3. Vždy když 7krát poklepu na Android 7.0 tak mi na tapetě nastavení vyběhne samotné N a i když na něj ťukám podle různých rad,tak se nic jiného neděje. PROSIM PORAĎTE MI S TÍM. ????????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).