TOPlist

E-Ten představil nové Pocket PC X800 s VGA, UMTS, GPS a Windows Mobile 6 (aktualizováno)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

X800Společnost Etencorp dnes na CeBITu představila nové PocketPC s označením X800, které nabízí opravdu vše, co si náročný uživatel může přát. Nalezneme u něj nejnovější verzi operačního systému Windows Mobile 6 Professional, procesor od Samsungu pracující na 400Mhz, podporu GSM (EDGE/GPRS) a především pak UMTS (včetně technologie HSDPA. Další bomba přichází v podobě displeje, který nabídne jemné VGA rozlišení (480x640px) a zobrazí 65k barevných odstínů. Otazníky zůstávaly u velikosti úhlopříčky displeje, ale po doplnění srovnávací fotografie s E-Tenem X500 je vše jasné – 2.8\”.

Podobně jako u E-Tenu X500 a M700, ani zde výrobce nezapomněl na integrovaný GPS přijímač s čipem SiRF Star III. O paměti zatím žádné oficiální informace nemáme, ale sázel bych na klasickou kombinaci 64MB RAM/128MB. X800 dále nabídne dva fotoaparáty – přední VGA pro videohovory a zadní s rozlišením 2Mpx (včetně Auto Focusu). Také rozměry jsou velice příjemné; 113.5 x 60.5 x 15.8 vám v kapse díru opravdu neudělá. Z bezdrátových technologií samozřejmě nechybí podpora Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth verze 2.0. Paměť bude dále možné rozšířit pomocí microSD karet. Sluchátka se budou připojovat přes 2.5mm jack.

K těmto téměř pohádkovým parametrům můžeme připočítat ještě líbivý design kombinující černou a stříbrnou barvu, některé prvky jsou navíc zvýrazněny tmavou červenou. X800 se ovládá prstencovým joystickem, do kterého je zasazeno potvrzovací tlačítko. Po obou stranách nechybějí softwarové klávesy pro snadné ovládání jednou rukou, dále zde nalezneme potvrzovací klávesu Ok a tlačítko pro rychlý přístup do nabídky Start. Sečteno a podtrženo, E-Ten dnes představil zařízení, které zcela jistě splňuje požadavky těch nejnáročnějších uživatelů. Na trhu se tato novinka objeví v červenci tohoto roku. A jak se nová X800 líbí vám?

Kompletní hardwarové parametry X800 najdete v našem Katalogu PocketPC.

1

Aktualizováno 16.3.: Server engadget uveřejnil několik živých fotografií, které si můžete prohlédnout zde.
2 3

4 5

Zdroje: MSmobiles.com, Engadget.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku