Domů » Bleskovky » DxOMark prověřil fotoaparát iPhone 7. Šest smartphonů fotí lépe

DxOMark prověřil fotoaparát iPhone 7. Šest smartphonů fotí lépe

Společnost DxOMark, která se specializuje na testování klasických fotoaparátů a také fotoaparátů v mobilních telefonech, dostala do svých rukou nový iPhone 7 (recenze). Jak si vedl ve srovnání se současnou špičkou?

iphone 7

Recenze iPhone 7: Novinek je více, než se na první pohled zdá

Nový iPhone získal hodnocení 86 bodů, což telefonu stačí na třetí místo sdílené s LG G5, Samsung Galaxy Note 5 a Samsung Galaxy S6 Edge. Nad iPhonem 7 v žebříčku stojí hned šest konkurentů – S 88 body jsou to HTC 10, Samsung Galaxy S7 (edge) a Sony Xperia X Performance; o bod méně má trojlístek Moto Z Force, Samsung Galaxy S6 Edge Plus a Sony Xperia Z5.

ip

Testující DxOMark na novém iPhonu ocenili velmi dobrou expozici a široký dynamický rozsah, stabilní a obecně dobré vyvážení bílé barvy, vysoké detaily ve venkovních podmínkách, rychlý autofokus v dobrých světelných podmínkách a velice dobře fungující blesk. Mezi negativy jsou uvedeny ztráty jemných detailů a šum za špatných či zhoršených světelných podmínek, občas zhoršené fungování automatického ostření. Na kompletní výsledky testu včetně galerie pořízených fotografií se můžete podívat na těchto stránkách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.