Domů » Bleskovky » Dvě aliance pro bezdrátové nabíjení se sloučily: Vytáhnou do boje proti standardu Qi?

Dvě aliance pro bezdrátové nabíjení se sloučily: Vytáhnou do boje proti standardu Qi?

Bezdrátové nabíjení telefonu a jiných mobilních zařízení je velmi návyková věc, bohužel pro tuto technologii neexistuje jednotný standard a tak si dosud největší tři hráči na tomto poli zpívali vlastní písničku. V letošním roce však dojde ke sloučení aliancí WIreless Power (A4WP) a Power Matters (PMA) a tak se situace alespoň částečně zjednoduší.

  


Aliance, jejímiž členy jsou například Microsoft, Intel, Qualcomm, Broadcom, Samsung, Duracell nebo Starbucks, oznámily sloučení v tiskové zprávě, údajně se tak děje ve snaze sjednotit technologie a šířit jejich prosazování na trhu ve prospěch spotřebitele. Jakmile bude smlouva uzavřena, s čímž se počítá v polovině letošního roku, bude nově vzniklá skupina pracovat pod novým názvem.

  

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Tento krok pochopitelně chválíme jako každé jiné odstranění brzdy pokroku, otázkou ale je, jak se zachová osamostatněný hráč Wireless Power Consortium. Ten bojuje za svůj standard Qi, který je v bezdrátovém nabíjení mobilních zařízení nejrozšířenější a je k nalezení například v telefonech Nokia/Microsoft Lumia. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Royce (neregistrovaný)

    Microsoft je součástí aliance A4WP a používá technologii WPC? :-D

  2. Knoxx (neregistrovaný)

    Můj sen, stůl s integrovaným bezdrátovým nabíjením kam položím myš, klávesnici, mobil, notebook, cokoliv a bude se nabíjet..

  3. lerion (neregistrovaný)

    Vzhledem k tomu, že jsem investoval nemalé peníze do Qi nabíječek, tak Microsoftu velmi radím, aby i jeho další telefony měly podporu Qi nabíjení. Jinak pravděpodobně přijdou o zákazníka…

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *