Domů » Bleskovky » Dvě aliance pro bezdrátové nabíjení se sloučily: Vytáhnou do boje proti standardu Qi?

Dvě aliance pro bezdrátové nabíjení se sloučily: Vytáhnou do boje proti standardu Qi?

Bezdrátové nabíjení telefonu a jiných mobilních zařízení je velmi návyková věc, bohužel pro tuto technologii neexistuje jednotný standard a tak si dosud největší tři hráči na tomto poli zpívali vlastní písničku. V letošním roce však dojde ke sloučení aliancí WIreless Power (A4WP) a Power Matters (PMA) a tak se situace alespoň částečně zjednoduší.

  

Aliance, jejímiž členy jsou například Microsoft, Intel, Qualcomm, Broadcom, Samsung, Duracell nebo Starbucks, oznámily sloučení v tiskové zprávě, údajně se tak děje ve snaze sjednotit technologie a šířit jejich prosazování na trhu ve prospěch spotřebitele. Jakmile bude smlouva uzavřena, s čímž se počítá v polovině letošního roku, bude nově vzniklá skupina pracovat pod novým názvem.

  

Tento krok pochopitelně chválíme jako každé jiné odstranění brzdy pokroku, otázkou ale je, jak se zachová osamostatněný hráč Wireless Power Consortium. Ten bojuje za svůj standard Qi, který je v bezdrátovém nabíjení mobilních zařízení nejrozšířenější a je k nalezení například v telefonech Nokia/Microsoft Lumia. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Microsoft je součástí aliance A4WP a používá technologii WPC? :-D

  2. Knoxx (neregistrovaný)

    Můj sen, stůl s integrovaným bezdrátovým nabíjením kam položím myš, klávesnici, mobil, notebook, cokoliv a bude se nabíjet..

  3. lerion (neregistrovaný)

    Vzhledem k tomu, že jsem investoval nemalé peníze do Qi nabíječek, tak Microsoftu velmi radím, aby i jeho další telefony měly podporu Qi nabíjení. Jinak pravděpodobně přijdou o zákazníka…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).