Domů » Bleskovky » Dvě aliance pro bezdrátové nabíjení se sloučily: Vytáhnou do boje proti standardu Qi?

Dvě aliance pro bezdrátové nabíjení se sloučily: Vytáhnou do boje proti standardu Qi?

Bezdrátové nabíjení telefonu a jiných mobilních zařízení je velmi návyková věc, bohužel pro tuto technologii neexistuje jednotný standard a tak si dosud největší tři hráči na tomto poli zpívali vlastní písničku. V letošním roce však dojde ke sloučení aliancí WIreless Power (A4WP) a Power Matters (PMA) a tak se situace alespoň částečně zjednoduší.

  

Aliance, jejímiž členy jsou například Microsoft, Intel, Qualcomm, Broadcom, Samsung, Duracell nebo Starbucks, oznámily sloučení v tiskové zprávě, údajně se tak děje ve snaze sjednotit technologie a šířit jejich prosazování na trhu ve prospěch spotřebitele. Jakmile bude smlouva uzavřena, s čímž se počítá v polovině letošního roku, bude nově vzniklá skupina pracovat pod novým názvem.

  

Tento krok pochopitelně chválíme jako každé jiné odstranění brzdy pokroku, otázkou ale je, jak se zachová osamostatněný hráč Wireless Power Consortium. Ten bojuje za svůj standard Qi, který je v bezdrátovém nabíjení mobilních zařízení nejrozšířenější a je k nalezení například v telefonech Nokia/Microsoft Lumia. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Royce
Uživatel
Royce

Microsoft je součástí aliance A4WP a používá technologii WPC? :-D

tslany
Uživatel
tslany

Taky tam těch WindejsyPhounů vidím nějak moc :-D

Martin II (neregistrovaný)
Anonym
Martin II (neregistrovaný)

Samsung, Microsoft aj dalsi su pre istotu vo vsetkych alianciach.

Knoxx
Uživatel
Knoxx

Můj sen, stůl s integrovaným bezdrátovým nabíjením kam položím myš, klávesnici, mobil, notebook, cokoliv a bude se nabíjet..

Papek
Uživatel
Papek

zatial sa da spravit nieco taketo [odkaz]

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Vzhledem k tomu, že jsem investoval nemalé peníze do Qi nabíječek, tak Microsoftu velmi radím, aby i jeho další telefony měly podporu Qi nabíjení. Jinak pravděpodobně přijdou o zákazníka…

albru123
Uživatel
albru123

No to jim bude teda strašně vadit…