Domů » Bleskovky » Dropbox si podává ruku s Microsoftem: Integruje Office a chystá univerzální aplikaci pro Windows

Dropbox si podává ruku s Microsoftem: Integruje Office a chystá univerzální aplikaci pro Windows

Microsoft se v rámci strategie Mobile First – Cloud First otevírá dalšímu konkurentovi, tentokráte jeho služeb budou moci využít uživatelé cloudového úložiště Dropbox a to i přesto, že v této oblasti redmondský gigant sám podniká. Na dohodě vydělají obě strany a nejvíce samotní uživatelé, neboť jak Microsoft uvádí na svých stránkách – na serverech Dropboxu se válí 35 miliard souborů Office, přičemž kancelářský balík Microsoftu používá 1,2 miliard lidí na celé planetě.

  

Tato čísla dostanou logické propojení v příštích verzích aplikací Dropbox pro Android, iOS a později Windows. Mobilní aplikace Dropboxu budou umět nativně otevírat a editovat soubory Office (Word, Excel a PowerPoint), naopak z aplikací Office bude možné otevírat soubory přímo z propojeného Dropboxu. Samozřejmostí je synchronizace a sdílení nových či upravených souborů napříč všemi zařízeními, integrace také proběhne na webech Dropbox a Office Online.

    

Editace souborů Office přijde do aplikací Dropbox pro Android a iOS v příštích několika týdnech, k propojení na webu dojde v první polovině příštího roku. Dropbox rovněž vydá v následujících měsících oficiální aplikaci pro platformu Windows (Phone). Podmínka vlastnit předplatné Office 365 bude podle stránek Microsoftu nutná pouze pro firemní zákazníky.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

  1. marek (neregistrovaný)

    Teším sa tomu veľmi, zakúpil som si teraz nedávno na skúšku Office 365 na mesiac a musím konštatovať, že prechádzať so všetkými dokumentmi z dropboxu na OneDrive sa mi nechcelo. Najmä preto, lebo sa mi ten office veľmi páči.

  2. Jako to není na WP oficiální aplikace pro Dropbox?! :O Sakra a Facebook tam je aspoň?! :D To je teda platforma! Skončil jsem u WP7 a koukám, že ještě pořád nemá cenu se vracet. Je to systém pro lamy (v MHD nikoho jiného s WP nevidím) a pro konzervativce, kteří se nemohou oprostit od Windows Mobile.

    Ale na druhou stranu je hrozně smutné, že i když je trh obrovský a smartphone má několik miliard lidí, přesto se nenajde prostor pro to, aby byly alespoň tři platformy, kde nebude chybět žádná klíčová aplikace.

  3. Davo (neregistrovaný)

    Mám WP a k tomu půl roku novou A8, sockou nejezdím, pěšky chodím po horách. KNOXXi máš pravdu.

  4. Hele borci, když pominem to, že jezdím jen oktávkou, měl bych jeden dotaz :-) Kolega má firmičku, nejraději má Dropbox a hledá možnost pro svůj tým cca 3-5 lidí mít několik „excelovských“ tabulek, které by ti lidé editovali online. Dropbox jen synchronizoval, tak jsme koukali na Google Drive, kdy nové Sheets jsou o něco vylepšené a funkcionalita by mu i stačila. Rád bych se zeptal – nepořešilo by toto nyní tu jeho situaci stejně, akorát na Dropboxu? Na tom Drive tedy hezky šlo vidět, kdo zrovna dělá v jaké sekci, uživatelé tam můžou dokonce chatovat mezi sebou při úpravě jednoho souboru, vše se verzuje, apod.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).