Page Speed.Live Website Performance Monitoring

Domů » Bleskovky » Dropbox nenávratně ztratil data některých uživatelů: Jako omluvu nabízí prémiový účet na rok zdarma

Dropbox nenávratně ztratil data některých uživatelů: Jako omluvu nabízí prémiový účet na rok zdarma

Někteří uživatelé cloudové služby Dropbox v posledních dnech doplatili na chybu, která se nacházela v desktopovém klientovi. Ten v případě aktivní funkce Selective Sync, tedy synchronizování některých vybraných složek, smazal postiženým uživatelům velké množství dat, některé soubory bohužel permanentně bez možnosti obnovy.

  

Dropbox již vydal aktualizaci klienta, který zmíněnou odstraňuje a navíc obsahuje opatření, která mají hromadnému smazání souborů v budoucnu zamezit. Provozovatelé služby jsou nyní plně zaneprázdněni obnovováním maximálního možného množství dat svých zákazníků, zároveň jako omluvu postiženým uživatelům nabízí roční předplatné služby Dropbox Pro s 1TB prostorem zdarma, dotčené zákazníky o problémech informuje mailem.


 
Zkontrolujte si email, zdali na vás nečeká podobná zpráva

Všem uživatelům doporučujeme provést aktualizaci desktopového klienta Dropboxu a hlavně (!) nespoléhat se při zálohování jen na cloud, a ukládat důležitá data i na jiné sekundární úložiště.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

A proto řikam, že používat cloud jako storage je kravina!

jirxu
Uživatel
jirxu

no nemyslím, že by se podobné věci často stávaly…myslím, že porucha HW co mám doma na storování dat je nekolikasettisíci násobně pravděpodobnější…proto mám duležité věci na OneDrivu…

steelspace
Uživatel
steelspace

Pravděpodobnost, že se ti podělá tvůj vlastní disk (nebo i vlastní záložní) je o několik řádů vyšší, než že ztratíš data v nějakém prověřeném cloudu.

Ale v případě DropBoxu, před kterým varuje i Snowden….

uni
Uživatel
uni

steelspace: Nějak mě nenapadá, co by se mělo stát s tím diskem, co má člověk doma. Dobře, pokud odejde elektronika nebo mechanická část, data jsou stále na plotně a mohou být exportována (dělá to hromada firem). Ale jak se dostat k datům v cloudu?

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Uni, ty zkrátka musíš být vždy ve všem proti, i za cenu toho, že ze sebe uděláš blba, co? Magnetické pevné disky odcházejí naprosto běžně. Ano, často se dají škody napravit a alespoň část dat zachránit pomocí (velmi drahých) specializovaných firem, ale pokud máš dost peněz na toto, je daleko levnější zakoupit si nějaký domácí NAS server a disky si zapojit do RAIDu. Obnova rozbitého HDD se opravdu ve většina případů vůbec nevyplatí. Osobně cloud nepoužívám na zálohování, ale na snadné zpřístupnění dat kdekoli a kdykoli. Důležitá data mám vždy fyzicky v nějakém zařízení a ta nejdůležitější do cloudu nesmí… Číst vice »

Knoxx
Uživatel
Knoxx

No a když se ti rozbije řadič v nasu ?? Tak jseš taky v píč..

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Vyndám disk a dám ho jinam?

Rezza
Uživatel
Rezza

A kdyz ti behem te doby prepise vsechno data nesmysly? :) Kazdopadne ted jsem si byl vyzvednout jeden disk z notasu, kde se vylilo kafe – nabidka 18000 za obnovu…

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Já myslel, že v Redhatu máte ThinkPady, těm nějaké kafe nevadí :-P

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Nesmí to být ale ThinkPad L-kové řady, ten nevydrží nic :-D

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Už „eRka“ byly na hraně. Po tom, co je zrušili, zavedli S, L a SL (a nedejbože Edge) už si o ThinkPadech myslím své… :'(

steelspace
Uživatel
steelspace

Ono záleží, jaký je to RAID, ale ano, kdo v IT pracuje (UNI jistě ne), tak ví, že HDD odchází snad z veškerého HW nejvíc.

Pokud jsem porovnával vlastní úložiště a cloud, tak jsem rozhodně nemyslel 10000x dražší řešení.

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Lerion: ked ThinkPad tak nie ten komercny bulshit co si vypisal..to je pre BFU aby sa mohli chvalit tym ze maju ThinkPad. Ja pouzivam od roku 2005 zasadne len ThinkPad (od 2008 len Xkove rady, vyhovuje a staci mi velkost) a som nadmieru spokojny…a tam fakt ta nejaka Kava, kola popripade ina tekutina nevadi :)

anonym (neregistrovaný)
Anonym
anonym (neregistrovaný)

thinkpad edge je uplne pohodovy notas, vyborny treba pro studenty, nevim co tu o nem kecate ze je to tragedie

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Pruser je, ze delaji ThinkPad ze vseho a ty rady L i Edge maji do „praveho“ ThinkPadu sakra daleko.

uni
Uživatel
uni

steelspace: Nejvíce neodchází HDD (v desktopu, u NB je to jinak), ale zdroj (+ příp. věci na daných větvích) nebo procík (typicky v NB, upeče se, protože lidi neservisují NB-čištění a zde i HDD, resp. data na něm-otřesy).

Ale HDD v NAS/server určený k záloze (tedy po většinu času zaparkovaný, nemanipuluje se s ním, nevykazuje dlouhodobý výkon-teplo, opotřebení) je prakticky nezničitelná věc. A dobře, pokud se bavíme o záchraně dat jako drahé věci, tak RAID 1.

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

„Ale HDD v NAS/server určený k záloze (tedy po většinu času zaparkovaný, nemanipuluje se s ním, nevykazuje dlouhodobý výkon-teplo, opotřebení) je prakticky nezničitelná věc“

Uni, opět a dokola tě stále žádám. Nepiš o věcech, kterým nerozumíš. HDD je jedna z nejnáchylnějších komponent.

uni
Uživatel
uni

lerion (neregistrovaný): Bohužel mohu napsat přesně to samé a nikam se nedostaneme. Většina lidí by měla stále stejný velmi starý HDD přes několik generací „vadných PC“ (což samozřejmě nemá, ale nikoli z důvodu závady na HDD). HDD už od své výroby prochází velmi přísnými testy kvality, dokonce je dokáže vyrábět jen velmi omezená skupina výrobců. Zatímco zdroj ti zbastlí kde kdo a pak to taky tak vypadá. U starých PC pak spíše řešíš odpálený kondenzátor na desce, než disk. U NAS obdobně, máš řádově vyšší šanci že se upeče (zanesením prachem-menší průtok vzduchu a zhoršené předávání tepla chladič-vzduch (nabalený prach))… Číst vice »

uni
Uživatel
uni

Ale pravda, nevšiml jsem si, že hovoříš o nenáchylnější, nikoli nejméně spolehlivé. To potom ano a omlouvám se za offtopic (ačkoli, ty panty u NB nebo konektory u NB (typicky napájecí, proběhne pes…, zlatý Magsafe:) ).

xjohny
Uživatel
xjohny

Neni, pokud k tomu člověk přistupuje jako k záloze zálohy.

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

Tak. Pokud je to záloha zálohy a nejsou to data, která nechci aby byla případně veřejná, tak to smysl má. Jinak považovat cloud za bezpečný, to bych nikdy neudělal. Stačí bug a všechno se mi smaže/přepíše…

ghj (neregistrovaný)
Anonym
ghj (neregistrovaný)

Čože ? to tam nemajú zálohy? na takýchto serveroch by mali byť viacvrstvové zálohy ….

Knoxx
Uživatel
Knoxx

To by ses nedoplatil..

janac_marek
Uživatel
janac_marek

Nedopatil? Samozrejme ze majú zalohy.

Ale dáta sa nepokazili na ich serveroch. Zmazala ich klient aplikácia z PC este pred zalohovanim. Aspoň tak som porozumel tomu.