Domů » Bleskovky » Dotyková verze Office pro Windows přijde společně s Windows 10

Dotyková verze Office pro Windows přijde společně s Windows 10

Microsoft včera potěšil majitele zařízení s iOS a Androidem, když vypustil nové verze aplikací kancelářského balíku Office, jejichž největším benefitem je možnost vytvářet a editovat dokumenty bez nutnosti předplatného služby Office 365. A kdy se kancelářského balíku Office uzpůsobeného pro ovládání dotykem dočká „kovářova kobyla“, systém Windows?

  

Dotykové Office přijdou společně se systémem Windows 10, tuto informaci Microsoft potvrdil na svém blogu. Bohužel tento údaj není příliš konkrétní, neboť datum vydání Windows 10 je stále neznámé, předpokládá se polovina příštího roku. Jak bude tato přepracovaná mobilní kancelář vypadat, se můžete podívat na následujícím videu.

Windows 10 mají být společným systémem pro počítače, tablety i smartphony, tudíž očekáváme, že nová mobilní Windows budou obsahovat přepracovaný kancelářský balík také, neboť současná verze se od představení Windows Phone 7 prakticky nezměnila. I když je ostrá verze chystaných Office pro Windows (Phone) prozatím v nedohlednu, věříme, že Microsoft uvolní s předstihem alespoň preview, podobně jako tak učinil u Office pro Android.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Ne, Jakub Karásek si stále dokola bude mlít tu svoji…

  „A kdy se kancelářského balíku Office uzpůsobeného pro ovládání dotykem dočká „kovářova kobyla“, systém Windows?“

  Systém Windows má Office uzpůsobený pro ovládání dotykem už dávno. Pouze není (až na OneNote) součástí Modern UI, ale klasického desktopu.

  Ovládání dotykem tam ale je možné, a UI se tomu přizpůsobuje. Tak pane Karásek netvrďte pořád dokola každý týden v bleskovce, že ne. Jsou to totiž lži!

  • Nie je v tom pripade uplne zbytocne vyvijat verziu pre Modern UI ?

  • Ovládat dotykem jde všechno ve win, jde o to jak je to pohodlné. A co jsem četl názory od „nezaslepenců“ tak office ve spojení s dotykem není moc dobrý.

  • LERION: není to přesné, co tvrdíš. Desktopové Office 15 jsou sice částečně přizpůsobené (stejně jako desktopové UI windows 8.1) pro ovládání dotykem, ale čistě dotyková verze jak jsem ji zkoušel na iPadu je úplně jiná liga. Ano. Neumí toho tolik, ale to co umí je dotykem ovladatelné mnohem lépe.

  • lerion (neregistrovaný)

   To, co ořezaná verze na iPadu umí umí stejně pohodlně i současné dotykové Office. Co není plně přizpůsobeno dotyku jsou některé nabídky, které iPad verze nemá vůbec.

   Takže ovladatelné jsou obě verze stejně. Ta Windows ale má navíc obrovské množství funkcí (které občas nemusí být zcela dotyku přizpůsobeny).

   Co je lepší?

  • Jakub Karásek

   Vážený pane Mčežíku, v tomto si budu stát pevně za svým. Jako majitel konvertibilního notebooku můžu s čistým svědomím říci: Ne, současná Office se pohodlně dotykem ovládat nedají, stejně jako celý desktop a kdo tvrdí opak, je sadomasochista. Desktop nemá na tabletu co dělat. A když už hovoříte o lhaní, tak mi prosím zašlete odkazy článků a bleskovek, v nichž KAŽDÝ TÝDEN toto zmiňuji… Začněme třeba počátkem letošního roku, očekávám 45 odkazů.

  • Myslim, ze kazdy kto Leriona pozna vie, ze je zbytocne reagovat. Specialne v tomto pripade ked ide do istej miery o subjektivnu vec.

  • JAKUB KARÁSEK: Nejlepší komentář + co mě dnes i povavil, takže za mě +1 :-D

  • Dafuq (neregistrovaný)

   Lerion aka Mceza by měl mít zakázaný přístup do diskuze. Většina zdejších haters už se docela uklidnila, ale tenhle král žigulů si neustále jede to svoje. Zabanovat a byl by klid.

  • Hapy (neregistrovaný)

   záleží na velikosti displeje. Např. na 24″ monitoru s dotykovým ovládáním není s ovládáním desktopu, či právě oněch Office nějaký větší problém, na tabletu to jde hůř, ale řekl bych že je to i podle toho, jak má kdo přesnou ruku. Např. Mě na 10″ tabletu moc problém ovládání desktopu nedělá ,ale známému třeba zase jo.

   Hlavně ten desktop je na tom tabletu z důvodu těch konvertibilních notebooků. Jako tablet v Moderním UI, jako notebook na desktopu. A právě i z toho důvodu je prostě Office jako Moderní verze pro tablet lepší. :)

 2. Dalo se to čekat, že se bude čekat na TRESHOLD, jestli bylo strategie už naplánovaná a nebyl hotový základ windows10 – museli by programovat dvakrát. Jednou pro Windows8 a pak znova celé s výraznámi úpravami (vzhledem k tomu, že W10 poběží na všem) pro Winový systém.

  • Jakub Karásek

   Jsem zvědav, zdali Office v případě mobilních Windows oddělí od systému podobně jako ostatní aplikace, aby je mohli častěji aktualizovat.

  • Pedro (neregistrovaný)

   Nic jiného jáím nezbývá, dotyková verze Office má být univerzální aplikací, takže to zapékat asi nebudou. Stáli by sami proti sobě.

 3. Office pro dotyk jsou ořezaná verze. Určitě je škoda, že to nemají pro svůj systém, ale „kovářova kobyla“ má mnohem funkčnější verzi pro W8 i WRT.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).