Domů » Bleskovky » Domovská obrazovka mobilních Windows 10 umožní vypořádat se průhledností dlaždic po svém

Domovská obrazovka mobilních Windows 10 umožní vypořádat se průhledností dlaždic po svém

Od Windows Phone 8.1 je možné umisťovat pod dlaždice obrázek, který při scrollování vytváří paralaxní efekt, obrázkem jsou podkresleny pouze dlaždice a prostor mezi nimi zůstává černý nebo bílý v závislosti na zvoleném tématu. První technické preview Windows 10 přineslo navíc vyplnění onoho prostoru mezi dlaždicemi, což si našlo své příznivce i odpůrce. V příští verzi údajně dostane uživatel na výběr.  

Microsoft si nechce žádný z táborů znepřátelit a tak podle serveru WindowsMania.pl budou v příštím sestavení na výběr hned tři varianty – původní z Windows Phone 8.1 a pak dvě varianty s tapetou pod dlaždicemi a prostory mezi nimi, lišící se mezi sebou úrovní transparentnosti jednotlivých dlaždic.  Jakou variantu preferujete vy?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. slivamichal (neregistrovaný)

  Proč? Proč tu transparentnost nenechají rovnou na uživateli? Ten by si mohl sám nastavit jak mu to bude vyhovovat nejvíce podle zvoleného pozadí. Jednoduchý posuvník, který by to měnil a uživatel by byl spokojen.

  • Martin (neregistrovaný)

   Tak nějak. Stejná situace je s barvou motivu už od windows phone 7 čekám že umožní nastavit jakoukoliv barvu, ale oni tam radši cpou nějaký zatracený tapety.

  • No u W8.X to jde nastavit plynule.. tak předpokládám že to přeberou i W10 a tím pádem i mobily..

  • suhlasim. presne to mi chyba, namiesat si akukolvek farbu jednoduchym zmiesavacom.

 2. Lukáš (neregistrovaný)

  za sebe bych zkusil ty plně průhledné, vypadá to dobře.

 3. pes (neregistrovaný)

  Je tu nejaky vyvojar nebo někdo kdo tomu rozumi? Prosim vas jaky je rozdil mezi HUBem a aplikaci??:)

  • Hub byl součást systému, jakékoliv aktualizace se musely provádět přes OTA aktualizaci celého telefonu – to navíc podléhalo schvalování operátory ve všech zemích. U aplikace lze provádět updaty přes Store, tedy mnohem častěji a v podstatě okamžitě po vydání.. Nemusí se tam čekat na schválení. Bohužel daň za to je pomalejší načítání aplikace.

  • pes (neregistrovaný)

   Jo to ja chápu ale HUB je normalni aplikace jen je soucast systemu? nebo je to zalozeno na necem jinem?… protože v 8 huby hry a hudba byly skvele aplikace v 8.1 sou otresne a nedaji se skoro používat. A téma aktualizacemi to chápu.. ale podle me by to slo ti operatori obejit něco na způsob distribuce vyvojazskych verzi

  • lerion (neregistrovaný)

   Royce plete víc nesouvisejících věcí dohromady. Účelem Hubu má být sdružení funkcí podobných aplikací do jedné.

   Skvěle to má provedeno například BlackBerry v BB10 – nainstaluješ si WhatsApp, Facebook a další messengery. A teď máš dvě možnosti – buď zapneš každou aplikaci samostatně a budeš v ní pracovat nebo otevřeš Hub a vybereš si, přes co komu chceš napsat a píšeš.

   WP toto mělo uděláno nedokonale – prakticky sis mohl pouze vybrat mezi tím, zda napíšeš SMS nebo na FB. Navíc to bylo přímo v systémové aplikaci na SMS. Chvíli to vypadalo, že MS uvede pravý Hub – tedy místo, do kterého se pomocí nějakého psolečného API budou moci IM klienti a podobné programy integrovat, ale to bohužel neuvedl.

  • pes (neregistrovaný)

   Jo takhe, tak dekuji za nove rozsireni obzoru. Ale potom nechapu jak je mozne ze když tu aplikaci napr zrovna hry odebrali ze systemu a stala se samostatnou se stala prakticky nepoužitelnou:)

  • lerion (neregistrovaný)

   Tak ta aplikace Hry vlastně byla jen jakýmsi seznamem nainstalovaných her.

   MS ji odebral, protože pro uživatele bylo prý matoucí, že hry narozdíl od ostatních nainstalovaných aplikací nebyly v seznamu nainstalovaných aplikací… Já si o tom myslím své…

  • Lerion: to taky záleží jak interpretuješ slobo Hub. Ano, na BB10 je to dokonalá věc slučující snad všechny komunikační kanály.. U WP bylo více hubů slučujících funkcionalitu a nejednalo se jen o komunikaci.. třeba Game hub, Office hub, atd.. popsal jsem to tak, protože ta otázka byla zadaná nejasně a tipoval jsem, že se tazatel ptal zrovna na tohle.. samozřejmě, že hub vždycky byl aplikací..

 4. Osobně zůstanu u původní verze- přijde mi nejčitelnější + jednobarevné pozadí k tomu. A pokud dostanou uživatelé na výběr tak to určitě nebude na škodu.

 5. Ja chcem cele pozadie + netransparentne ikony… Ala Widnows 8.1 na PC…

 6. preferuji možnost si vybrat, tak jak to je prezentováno mi to vyhovuje.

 7. No hlavně aby udělali i ty dlaždice transparentní a ne jako tomu je teď. Transparentní je sotva polovina dlaždic aplikací od Microsoftu. Ano, dají se nahradit pomocí nějaké aplikace na transparentní dlaždice, ale třeba Skype ztratí aktivní dlaždici. Proč to u Facebook messengeru lze a u Skypu ne? Nechápu. Já osobně mám pozadí i zamykací obrazovku černou a všechny dlaždice průhledné, takže vidím jen ikony a nebo zprávy. Tak mi to vyhovuje nejvíce. Navíc mi telefon vydrží cca o půl dne déle, než když mi svítí barvy (teda alespoň subjektivně myslím).

 8. Ak by MS nepovolil výber a bolo by možné vybrať len pozadie popod celé dlaždice tak na Win10 neprejdem. Som so súčasným štýlom maximálne spokojný, kde mám jasne čiernou ohraničené dlaždice a na nich mám nastavenú tapetu. Takže som veľmi rád, že sa nakoniec umúdril a výber vzhľadu umožní. Tým u mňa Win 10 znova dostáva šancu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).