Domů » Bleskovky » Dočkáme se procesorů Kirin i v jiných telefonech než Huawei a Honor?

Dočkáme se procesorů Kirin i v jiných telefonech než Huawei a Honor?

Před čtrnácti lety založila společnost Huawei firmu HiSilicon, která vyvíjí a produkuje mobilní čipsety Kirin. Ty v posledních letech velmi rychle dohnaly konkurenci a soupeří s těmi nejlepšími. Poslední Kirin 980 je dokonce vůbec prvním představeným 7nm čipsetem, který mý být podle Huawei lepší než čip Apple A12 pohánějící nejnovější iPhony.

Kirin 980 je lepší než Apple A12, tvrdí Huawei

Čipsety Kirin můžeme vidět pouze ve smartphonech značek Huawei a Honor, konkurenčním výrobcům je jejich výrobce neposkytuje. A ani se k tomu ani nechystá, což v nedávném rozhovoru prozradil hlavní produktový ředitel HiSilicon Body Ji. Podle něj nejsou čipsety Kirin ani tak produktem, jako spíše duševním vlastnictvím, které dává firmě výhodu před konkurencí a pomáhá jí vyniknout na trhu.

Huawei tak k situaci přistupuje jinak než například Samsung, jehož čipy Exynos můžeme vidět v některých smartphonech značky Meizu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments