Domů » Bleskovky » Dočkáme se procesorů Kirin i v jiných telefonech než Huawei a Honor?

Dočkáme se procesorů Kirin i v jiných telefonech než Huawei a Honor?

Před čtrnácti lety založila společnost Huawei firmu HiSilicon, která vyvíjí a produkuje mobilní čipsety Kirin. Ty v posledních letech velmi rychle dohnaly konkurenci a soupeří s těmi nejlepšími. Poslední Kirin 980 je dokonce vůbec prvním představeným 7nm čipsetem, který mý být podle Huawei lepší než čip Apple A12 pohánějící nejnovější iPhony.

Kirin 980 je lepší než Apple A12, tvrdí Huawei

Čipsety Kirin můžeme vidět pouze ve smartphonech značek Huawei a Honor, konkurenčním výrobcům je jejich výrobce neposkytuje. A ani se k tomu ani nechystá, což v nedávném rozhovoru prozradil hlavní produktový ředitel HiSilicon Body Ji. Podle něj nejsou čipsety Kirin ani tak produktem, jako spíše duševním vlastnictvím, které dává firmě výhodu před konkurencí a pomáhá jí vyniknout na trhu.

Huawei tak k situaci přistupuje jinak než například Samsung, jehož čipy Exynos můžeme vidět v některých smartphonech značky Meizu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. mam taký pocit že to aj tak kopčia od iných , spätné inžinierstvo umelici čínsky vedia velmi dobre
    ešte keby to tak fungovalo na 100% ako od okopírovanej firmy , ale vlekohube vyhlásenia majú stále

  2. To je dobře, jen ať si je nechají.

  3. Jedině dobře. Stejně by měly v sobě nějaký spyware, protože Čína je posedlá kontrolou všeho a všech. Ze stejného důvodu si nikdy nic od Huawei nekoupím.

  4. Já se ani nedivím. Kdo by se chtěl patlat s tak zprasenou ARM architekturou, v které bloudí sami autoři…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).