Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Dočkáme se opět Marka Vašuta? Remake Mafie odkrývá další dabéry

Dočkáme se opět Marka Vašuta? Remake Mafie odkrývá další dabéry

Oznámení remaku legendární Mafie rozbouřilo vlny na mnoha místech českého internetu. Mezi fanoušky však vyjma nadšení zavládly oprávněné obavy, zda se vývojářům podaří věrně zachytit jedinečnou atmosféru původní hry. Nejistotu rovněž přiživovalo prvotní ticho ze strany českého distributora – společnosti Cenega – ohledně českého dabingu. Jak už však velmi dobře víme, na kompletní lokalizaci skutečně dojde.

Hned od počátku se však nabízela otázka, které české hlasy se v přepracované Mafii objeví, původní dabing totiž kvůli přepsanému scénáři či novým filmečkům nelze použít. A například Antonín Molčík, který neopakovatelně namluvil postavu Dona Salieriho, si svou roli už bohužel nezopakuje, neboť zemřel v roce 2014.

Náznaky začaly proudit z Instagramu

První náznak nového obsazení přišel od dabingového herce Michala Holana, který se se svými fanoušky na Instagramu zničehonic, avšak s velkou dávkou nadšení podělil o zprávu, že jeho kolega Libor Hruška, jenž propůjčil hlas hercům jako Jamie Foxx či Kurt Russel, bude dabovat Mafii.

O jeho první setkání se sérií Mafia by se přitom nejednalo, například ve druhém díle jsme jej mohli slyšet v roli gangstera Eddieho Scarpy. O něco později se pak k účasti na dabingu hry přiznal i sám Holan.

Z Instagramu pochází také další zajímavé jméno. Svou účast na nahrávání dabingu zde totiž v komentářích pod jedním z příspěvků potvrdil Petr Rychlý, na jehož ztvárnění Tommyho parťáka Pauliho by mohl zapomenout opravdu málokdo.

Marek Vašut účast nepotvrdil, ale ani nevyvrátil

A kdo se ujme hlasu hlavního hrdiny? Magazín Reflex tuto otázku nepoložil nikomu jinému než Marku Vašutovi, bez jehož charismatického projevu si Tommyho Angela mnozí snad ani nedovedou představit. Populární herec odpověděl stroze: „Bez komentáře,“ a odkázal redaktory na společnost Cenega, čímž však spekulace fanoušků pouze přiživil.

Žádnou z výše uvedených informací bychom však neměli brát za hotovou věc, dokud seznam dabérů nezveřejní samotná Cenega. Náznaků je však více než dost, což patrně není náhoda.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments