Do Windows 11 přichází podpora iMessage. Má to ale několik háčků

windows 11 notebook unsplash
  • Windows 11 se čím dál více kamarádí s iPhony
  • Z počítače lze obsloužit notifikace, hovory a dokonce i konverzaci v iMessage

Součástí systému Windows je už nějakou dobu aplikace Propojení s telefonem, díky které lze přímo z počítače obsluhovat telefonní hovory, SMS komunikaci, u vybraných telefonů dokonce zrcadlit celou obrazovku. Aplikace prozatím podporovala pouze smartphony s Androidem, ovšem brzy si bude rozumět i s iPhony. A dokonce do Windows přinese i konverzace z iMessage.

Pokud si chcete vyzkoušet spolupráci iPhonů s Windows už nyní, musíte si skrze program Insider nainstalovat poslední preview Windows 11 a doufat, že se dostanete do první várky testujících, kteří dostanou předběžný přístup ještě tento týden. Na uvedení do ostrého provozu si tak budeme muset ještě nějakou chvíli počkat, mezitím bude Microsoft ladit nedostatky, kterými je současná beta verze zatížená. Kvůli omezením Applu ale některé z nich zřejmě odstranit nepůjde.

Aplikace Propojení s telefonem v tuto chvíli ve spolupráci s iPhony zvládá následující věci:

  • Zobrazovat notifikace
  • Obsluhovat telefonní hovory
  • Přijímat a odesílat zprávy SMS a iMessage
  • Ukazovat stav nabití telefonu

Phone Link 3

Chybí tedy například zobrazování posledních pořízených fotografií nebo zrcadlení obrazovky, to u iPhonů pravděpodobně možné nebude. Omezená je i funkčnost iMessage – ve Windows se nelze účastnit skupinových konverzací nebo posílat obrázky. Také chybí přístup ke kompletní „bublinové“ konverzaci, vidět jsou pouze zprávy, které byly přijaté nebo odeslané pomocí počítačové aplikace. Zde bohužel větší pokrok očekávat nelze, iMessage je uzavřená platforma a přístup ke zprávám je omezen na možnosti příslušného API, které využívají například výrobci chytrých hodinek.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku