Domů » Bleskovky » Do Windows 10 se dostává funkce Your Phone. Umožní rychlý přechod mezi počítačem a telefonem

Do Windows 10 se dostává funkce Your Phone. Umožní rychlý přechod mezi počítačem a telefonem

Microsoft vydal v noci na dnešek nové sestavení Windows 10 s číslem 17728. Dostávají jej Insideři s nastaveným rychlým příjmem testovacích verzí, jelikož se jedná o build z větve Redstone 5, budou nové funkce zpřístupněny veřejnosti již letos na podzim.

Váš telefon

Největší a v podstatě jedinou novinkou tohoto sestavení je přítomnost aplikace Your Phone, skrze kterou bude vaše zařízení s Windows úzce spolupracovat se smartphonem. Skrze aplikaci se dostanete rychle ke svým fotkám z telefonu, aniž by je bylo nutné přeposílat. Fotografie z telefonu budou okamžitě dostupné pro další práci v dalších aplikacích, v PowerPointu, v aplikacích s podporou Windows Ink, apod.

Jak jsme mohli vidět na konferenci Microsoft Build, aplikace Your Phone také zvládne zobrazovat notifikace z telefonu, popř. obstarávat SMS komunikaci.

Pro fungování této funkce bude zapotřebí mít nainstalovanou stejnojmennou aplikaci na telefonu, brzy bude dostupná pro Android 7.0 a vyšší, později se dočká i systém iOS. U něj zřejmě nebude možné spravovat SMS.

Vylepšený předčítač a známé chyby

Microsoft také učinil pár velkých oprav a vylepšení ve funkci předčítač a kromě toho opravil spoustu chyb napříč celým systémem. Spousta nedodělků ale stále přetrvává, na blogu Microsoftu jsou zmíněny následující:

  • Tmavý režim průzkumníka souborů se stále nezobrazuje vždycky korektně
  • U kontextových menu na hlavním panelu není aplikováno průsvitné pozadí
  • Pokud je Microsoft Edge nastaven jako aplikace kiosku, nemusí dojít k jeho spuštění s předem nakonfigurovanou URL
  • Některé funkce usnadnění přístupu, zejména lupa a předčítač, nemusí fungovat korektně
  • V sestavení 17723 se může v Microsoft Edge zobrazit ikona počet oznámení překrývající ikonu rozšíření v panelu nástrojů
  • Na Windows 10 s aktivovaným S mode může selhat spuštění aplikací balíku Office skrze Store kvůli chybějící knihovně .dll. Řešením má být přeinstalování programu.
  • Nabídka Start může mít problémy se stabilitou a výkonem
  • Po prvním nastavení helmy pro smíšenou realitu musí být provedeno opětovné párování ovladačů
  • Ve smíšené realitě nemusí dojít k aktivaci funkce Flashlight hlasem, přestože se v menu Start tváří jako zapnutá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).