Domů » Bleskovky » Do Minecraftu v reakci na koronavirus přibyl bezplatný vzdělávací obsah

Do Minecraftu v reakci na koronavirus přibyl bezplatný vzdělávací obsah

Populární stavěcí sandboxová „trvalka“ Minecraft zpřístupnila v komunitním obchodě Minecraft Marketplace bezplatný edukační obsah – Microsoft tak reaguje na situaci, kdy se kvůli koronaviru zavírá velké množství škol. Veškerý obsah bude zdarma v rámci všech verzí hry, a to až do 30. června.

minecraft
Minecraft (zdroj: Microsoft)

Školáci se mohou v nových světech účastnit lekcí zahrnujících hádanky, „budovatelské“ výzvy nebo kreativní psaní. Mohou se také vydat na edukační výlet k Mezinárodní vesmírné stanici, navštívit významné památky ve Washingtonu D.C. a učit se pomocí robotického asistenta programovat. Další témata zahrnují řeckou historii, mořskou biologii, problematiku obnovitelných zdrojů a tvorbu 3D fraktálů.

Microsoft připomněl, že Minecraft nabízí širokou škálu rodinných nastavení, díky nimž mohou rodiče svým dětem při hraní nastavovat různá omezení a které by měly rodinám pomoci „vyvažovat hraní se školními úlohami mimo virtuální prostor a jinými povinnostmi“.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry (zejména „inteligentní“ FPS jako Bioshock, RPG jako Skyrim a tahové strategie typu HOMAM), tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments