Domů » Bleskovky » Do Minecraftu v reakci na koronavirus přibyl bezplatný vzdělávací obsah

Do Minecraftu v reakci na koronavirus přibyl bezplatný vzdělávací obsah

Populární stavěcí sandboxová „trvalka“ Minecraft zpřístupnila v komunitním obchodě Minecraft Marketplace bezplatný edukační obsah – Microsoft tak reaguje na situaci, kdy se kvůli koronaviru zavírá velké množství škol. Veškerý obsah bude zdarma v rámci všech verzí hry, a to až do 30. června.

minecraft
Minecraft (zdroj: Microsoft)

Školáci se mohou v nových světech účastnit lekcí zahrnujících hádanky, „budovatelské“ výzvy nebo kreativní psaní. Mohou se také vydat na edukační výlet k Mezinárodní vesmírné stanici, navštívit významné památky ve Washingtonu D.C. a učit se pomocí robotického asistenta programovat. Další témata zahrnují řeckou historii, mořskou biologii, problematiku obnovitelných zdrojů a tvorbu 3D fraktálů.

Microsoft připomněl, že Minecraft nabízí širokou škálu rodinných nastavení, díky nimž mohou rodiče svým dětem při hraní nastavovat různá omezení a které by měly rodinám pomoci „vyvažovat hraní se školními úlohami mimo virtuální prostor a jinými povinnostmi“.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry (zejména „inteligentní“ FPS jako Bioshock, RPG jako Skyrim a tahové strategie typu HOMAM), tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
pepek
Anonym
pepek
Offline

Chce to ale prihlasovaci udaje pro skolni verzi minecraftu. Pokud tedy nemate od skoly, tak s normalnim uctem microsoftu vas to nepusti.

Mirek
Anonym
Mirek
Offline

> s normalnim uctem microsoftu vas to nepusti

Ne. Mrketplace -> Education collection. 13 free veci. Naprosto bez problemu. Skolni ucet nemam