TOPlist

Dnes zadarmo, zítra za peníze. Twitter zpoplatní další oblíbené funkce

aplikace twitter na telefonu položeném na krabici
  • Twitter omezí neplatícím uživatelům další funkce
  • Pokud chcete hlasovat v anketách nebo být vidět, musíte platit

Elon Musk stále hledá způsoby, jak nalákat uživatele Twitteru k předplatnému Blue. Kromě exkluzivních funkcí jako jsou delší příspěvky, mazání tweetů nebo méně reklam dochází i k nepopulárnímu omezování funkcí pro neplatící uživatele. Musk v tomto týdnu oznámil, že za dva týdny dojde k dalším omezením.

Miliardář se už před koupí Twitteru netajil tím, že jsou pro něj trnem v oku falešné účty a boti – kvůli nim chtěl dokonce z celé transakce vycouvat. Po nákupu však přistoupil k jiné praxi, která vychází z teze, že falešné účty a boti si nikdy Twitter nepředplatí, a proto je bude omezovat stejně jako jakékoliv jiné neplatící uživatele.

Ti například přijdou o možnost hlasovat v anketách, které mohou být výrazně ovlivňovány. Kromě toho se neplatící účty již nebudou objevovat v sekci „Pro vás“, takže pokud si konkrétní účet sami nenajdete, algoritmy Twitteru vám jeho příspěvky nenabídnou. Pokud tedy budete chtít být na Twitteru vidět, pravděpodobně vám nezbude nic jiného, než každý měsíc obětovat 249 korun (ročně 2 550 korun).

Výše uvedené změny se na Twitteru projeví 15. dubna letošního roku, do té doby se tedy ještě můžete naposledy zúčastnit některých anket a nechat si doporučovat příspěvky neplatících uživatelů.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku