Domů » Bleskovky » Microsoft uvolnil další sestavení Windows 10 Technical Preview s číslem 9879 (aktualizováno)

Microsoft uvolnil další sestavení Windows 10 Technical Preview s číslem 9879 (aktualizováno)

Pokud na svém počítači testujete technické preview systému Windows 10, tak zbystřete – právě byl uvolněn nový build s číslovkou 9879. Přináší dříve avizované změny jako možnost skrýt tlačítka pro vyhledávání a vyvolání okna s multitaskingem z hlavního panelu. Microsoft dále změnil vzhled tlačítka, které vyvolává možnosti, které byly dříve k naleznutí pod Charms Menu. Změněny byly také některé animace a celkově vylepšena stabilita systému.

 

Novinkou jsou také nová gesta pro touchpad vyvolávaná třemi prsty, jak je předvedl Joe Belfiore v rámci konference TechEd

  • 3 prsty nahoru – zobrazení Task View
  • 3 prsty dolů – zobrazit plochu
  • 3 prsty rychlým pohybem vlevo či vpravo – rychlé přepínání mezi aplikacemi
  • 3 prsty vlevo či vpravo – výběr aplikace, podobně jako při klávesové zkratce Alt + Tab
  • Poklepání třemi prsty – vyhledávání

Novinky se odehrály i v integrované aplikaci OneDrive, která dostává možnost selektivní synchronizace, což má přinést nový řád, aby uživatel věděl, které složky má fyzicky na disku a které jsou pouze v cloudu. Nabídka nastavení také bude mnohem širší. 

  

Microsoft se také snaží nadále vylepšovat Internet Explorer, ten nově dostává do pravého rohu smajlíka, kterým můžete nahlašovat nekorektně se zobrazující stránky. Systém navíc dostává nativní podporu videosouborů MKV, které lze přehrávat pomocí Widnows Media Playeru. Soubory MKV budou mít v průzkumníku zobrazeny miniatury a veškerá metadata a bude možné přehrávat je skrze DLNA. 

 

Došlo i k některým změnám v uživatelském rozhraní, například v průzkumníkovi souborů lze na domovskou obrazovku připínat oblíbené složky, dialogy moderních aplikací se zobrazují korektně a také byl pozměněn vzhled některých ikon. 

 

Změnám se nevyhnul ani samotný Insider program. Současný build Windows nabízí tzv. Insider Hub, do nějž budou zasílány zprávy a oznámení týkající se Insider programu, aby uživatel nemusel chodit na novinky na blog či diskuze Microsoftu. Nové buildy budou rovněž vycházet jako obrazy ISO (současnou verzi si můžete stáhnout zde), avšak s drobným zpožděním oproti rychlým aktualizacím skrze Windows Update. Microsoft nechce přijít o testování této služby, proto sáhl k tomuto kompromisu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. 20:49 je venku! :)

  2. Dodám, že je k nalezení ve „fast mode“ Preview builds ;)

  3. Matěj Kaňok (neregistrovaný)

    Pořád nic… pořád jsem na Buildu 9860 a když dám vyhledat updaty tak taky nic… Nevíte někdo jak na to nebo mám zkrátka počkat?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).