Dlouhá cesta k miliardě: kolik lidí dnes používá Windows 10?

Když Microsoft v roce 2015 představil Windows 10, oznámil smělý plán – mít do dvou až tří let tento systém na miliardě zařízení na celém světě. Druhé výročí desítek se pomalu blíží, ale stanovený cíl je stále na hony vzdálený. Poté, co po roce Microsoft přestal nabízet Windows 10 v rámci upgradu zdarma, se přírůstek uživatelů značně přibrzdil. Jaký je tedy stav dnes?

To prozradil v týdnu viceprezident Microsoftu Yusuf Mehdi v rozhovoru pro server Bloomberg. Podle jeho slov má systém více než 400 milionů měsíčně aktivních uživatelů, přičemž 300 milionů lidí jej používá denně minimálně po dobu 3 a půl hodiny. Mehdi chválí zejména korporátní sféru, kde údajně proběhla nejrychlejší adopce systému v dějinách Microsoftu. Tak jako tak považujeme tato čísla za zklamání, neboť se redmondští zasekli ve třetině svého předsevzetí, a růst je skutečně velmi pozvolný. Za malé přírůstky může opuštění trhu s chytrými telefony a velmi pomalá adopce v oblasti Internetu věcí.

 

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku