Domů » Bleskovky » DJI pracuje na chytrých hodinkách s joystickem. Půjde s nimi ovládat drona

DJI pracuje na chytrých hodinkách s joystickem. Půjde s nimi ovládat drona

Čínský výrobce dronů DJI loni obdržel patent na chytré hodinky, které by měly být schopné ovládat dron. Že nešlo jen o teoretickou úvahu ukazují nově uniklé snímky, na nichž můžeme vidět údajný prototyp hodinek.

Na první pohled zaujme poněkud netradiční design. Hodinky jsou totiž sice kruhové, ale v pravé horní čtvrtině najdeme jakýsi výběžek. Ten zdánlivě patří tlačítku, jde však zřejmě spíše o miniaturní joystick. V patentové přihlášce se totiž o použití vícesměrového tlačítka hovořilo.

Ideální pro sportovce?

Ačkoliv fotografie zachycují hodinky z obou stran, příliš informací z nich nevyčteme. Hodinky mají kromě zmiňovaného joysticku také ještě trojici bočních tlačítek a na zadní straně najdeme čtveřici pinů. Ty by podle patentu měly sloužit k nabíjení a datovým přenosům.

Jak již bylo řečeno, hodinky mají umět dron přímo ovládat. K tomu by mohl sloužit miniaturní joystick, nicméně těžko si představit, že by šlo o nějak precizní řízení.

Tip: Nedávno představený DJI Mavic Mini: malý a lehký dron s minimem kompromisů

Spíše tak hodinky pravděpodobně budou cílené na sportovce, kteří díky nim budou moci lépe využit režim, v němž je dron automaticky sleduje. Hodinky budou dron informovat o poloze a uživateli umožní například zapnout nahrávání bez nutnosti vytahovat telefon nebo plnohodnotný ovladač. To přijde vhod třeba při lyžování, nebo jízdě na kole.

Jasné pak není ani to, co všechno uvidíme na displeji. Půjde pouze o textové informace, nebo hodinky nabídnou i živý video přenos z kamery dronu? To se asi dozvíme až při oficiálním představení. Kdy se ho dočkáme je ale otázkou, design hodinek působí poněkud industriálně. Vývoj tak ještě chvíli může trvat.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).