Domů » Bleskovky » DJI Mavic Mini: malý a lehký dron s minimem kompromisů

DJI Mavic Mini: malý a lehký dron s minimem kompromisů

Společnost DJI představila svůj nejmenší a nejlehčí dron, jmenuje se Mavic Mini a je navržen nejen pro začátečníky. Díky nízké hmotnosti je vhodný i pro ty, co chtějí vzlétnout v místech, kde to obvykle není možné; Mavic Mini totiž nevyžaduje speciální povolení pro civilní použití u FAA.

dji mavic mini 1

DJI Mavic Mini: malý, lehký a s velkou výdrží

Novinka od DJI váží pouhých 249 gramů, což nejen usnadňuje přenášení, ale také to má pozitivní vliv na celkové výdrži akumulátoru; dron je schopný udržet se ve vzduchu po dobu až 30 minut. Baterie samotná váží 100 gramů a má kapacitu 2 400 mAh. Svou plochou dron není vetší než běžný smartphone dnešní doby.

dji mavic mini 2

I přes malou velikost nemá být nijak ochuzena kvalita záznamu, díky tříosému gimbalu lze zaznamenávat stabilizované video ve Full HD rozlišení při 60 snímcích za vteřinu, popř. 2,7K video při 30 fps. Fotografie pak z dronu „lezou“ v rozlišení 12 megapixelů, světelnost objektivu je f/2.8.

DJI - Introducing Mavic Mini

Mavic Mini postrádá senzory, díky kterým se automaticky vyhýbá překážkám, jinak ale nic zásadního nechybí. Najdeme zde GPS přijímač, který zajišťuje plynulý let a funkci automatického návratu dronu na místo vzletu, např. při vybití akumulátoru. Dron také umí zjišťovat sílu větru a informovat uživatele, pokud je let kvůli jeho velké síle riskantní.

NOVÝ DJI MAVIC MINI & ROBOMASTER S1. VLOG Z FRANKFURTU [4K]

Dron komunikuje na frekvencích 2,4 nebo 5,8 GHz, za ideálních podmínek je schopen vzdálit se od ovladače na vzdálenost až 4 km s přenosem videa v reálném čase v HD rozlišení.

Cena a dostupnost

DJI Mavic Mini bude v prodeji od 11. listopadu ve dvou variantách. Základní verze s dálkovým ovladačem, jedním akumulátorem, náhradními vrtulemi a dalším drobným příslušenstvím přijde na 399 EUR (asi 10 100 korun), za částku 499 dolarů (asi 12 700 korun) pak získáte Mavic Mini Fly More Combo obsahující navíc vrtulové klece, nabíjecí stanici, tři akumulátory, tři sady vrtulí a obal.

dji mavic mini 4

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments