TOPlist

Disney+ zažívá odliv předplatitelů, firma se chystá propouštět

disney plus recenze 1
  • Vůbec poprvé v historii Disney+ došlo k poklesu předplatitelů
  • Provozovatel služby propustí 7 tisíc zaměstnanců

Společnost Disney oznámila finanční výsledky za uplynulý kvartál, které jsou plné jak pozitivních, tak i negativních aspektů ovlivňujících budoucí směřování firmy. Pozitivní stránka je bezesporu ta finanční – firma v minulém čtvrtletí vygenerovala tržby ve výši 23,5 miliardy korun (asi 518 miliard korun), což je o 8 procent více než o rok dříve. Méně pozitivně ale situace vypadá z hlediska počtu uživatelů.Disney plus recenze 2Nepřehlédněte

Recenze Disney+: myšák Mickey si s konkurenty nebere servítky

Streamovací služba Disney+ aktuálně čelí úbytku předplatitelů – v minulém kvartále jejich počet klesl o 2,4 milionu, což je vůbec poprvé v její historii. V současné době si ji předplácí 161,8 milionu lidí. Za úbytek může především ztráta zájmu o Disney+ Hotstar, což je streamovací služba pro Indii a další vybrané asijské státy. Tu na konci loňského roku opustilo 3,8 milionu předplatitelů, a to z jednoho prostého důvodu – ztratila totiž vysílací práva na zápasy nejvyšší indické kriketové soutěže.

Disney+ se naopak dařilo v USA a Kanadě, kde se počet platících zákazníků zvýšil o 200 tisíc. I přesto ale nejúspěšnější továrna na pohádky s největší pravděpodobností nedosáhne svého cíle – mít na konci fiskálního roku 2024 celkem 215–245 milionů předplatitelů a ziskový provoz.

Aby Disney zvýšilo ziskovost, plánuje vlnu propouštění, která se má týkat 7 tisíc zaměstnanců, což jsou zhruba 3 procenta jeho celosvětové pracovní síly. Ředitel Bob Iger tento krok označil jako nezbytný k řešení výzev, jimž studio známé hity jako Lví král nebo Toy Story aktuálně čelí.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku