Domů » Bleskovky » Diskotéka v pantu: třetí generace ohebného Samsungu možná nabídne originální vychytávku

Diskotéka v pantu: třetí generace ohebného Samsungu možná nabídne originální vychytávku

Ohebný telefon Galaxy Z Fold 2 od Samsungu přinesl možnost přizpůsobit pant vlastní barvou. Příští generace by tento koncept mohla posunout ještě o úroveň výše. Alespoň to naznačuje patentová přihláška, kterou jihokorejský výrobce podal u Světové organizace duševního vlastnictví (angl. zkratka WIPO).

samsung galaxy z fold3 rgb strip light

Patentová přihláška popisuje speciální světélkující RGB pásek. Ten by měl být opatřený šesticí LED diod, které nejenže poskytnou dostatečné osvětlení, ale rovněž zformují rozptylovou vrstvu, díky níž jednotlivá světla splynout v jednolitý světelný pás. Svým způsobem by se tak jednalo o největší mobilní notifikační diodu na světě.

Všechny stejné a přitom každý jiný

S takovým počtem diod by mělo být možné vytvářet vlastní barevné vzory, kombinace i animace, což by v porovnání s obyčejnou, jednobarevnou blikající tečkou byla příjemná změna a další možnost, jak svůj smartphone odlišit od všech ostatních. Nehledě na to, že blikající barevný pás by měl být snáze viditelný i na větší vzdálenosti nebo v případě, budete-li mít telefon například v batohu.

samsung galaxy z fold llight indicator

Pro úplnost dodejme, že v současné době nelze s jistotou potvrdit, že budoucí Z Fold 3 skutečně světélkující pásek dostane. Pravdu se patrně dozvíme až příští rok v únoru, kdy by mohlo být zařízení představeno po boku vlajkové řady S21.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).