Discovery spouští vlastní streamovací službu. U nás se objeví v nabídce Vodafonu

discovery stream

Pokud už jste zkoukli celý Netflix i HBO Max, určitě oceníte příchod nové streamovací služby Discovery+, která byla včera spuštěna v USA. Chlubí se obsahem v podobě 55 000 epizod svých vlastních pořadů. Dále nabídne množství kanálů, které Discovery Channel vlastní. Jedná se například o HGTV, The Food Network, TLC nebo populární Animal Planet a další. Discovery navíc slibuje čerstvý obsah na týdenní bázi.

Systém předplatného je u této služby velmi jednoduchý. Uživatelé se řadí pouze do dvou kategorií a všichni mají přístup ke stejnému obsahu. Pokud zvolíte levnější variantu s poplatkem 4,99 USD za měsíc (cca 110 Kč bez DPH), budete muset překousnout občasné reklamy. Za 6,99 USD měsíčně (cca 150 Kč bez DPH) je pak k dispozici obsah bez reklam. Nutno však dodat, že evropské ceny předplatného zatím nejsou známé.

Každý předplatitel bude mít možnost pod svůj účet přiřadit až pět uživatelů, přičemž souběžné sledování obsahu bude možné jen u čtyř z těchto pěti účtu. Část obsahu bude dostupná i ve 4K rozlišení.

Discovery Plus is Already Available to Download on Apple TV

Jak již bylo řečeno, zatím je služba dostupná pouze v USA. Později v průběhu roku bychom se ale mohli dočkat i v České republice. Vodafone bude tuto službu nabízet svým zákazníkům v Anglii, Německu, Itálii, Španělsku, Rumunsku, Portugalsku, Řecku, Maďarsku, Irsku a na Islandu. Česká republika je na tomto seznamu také – konkrétně se objeví v nabídce operátora Vodafone, nicméně přesný termín zatím neznáme.

Discovery Plus Streaming Service with Verizon Subscription

S potěšením oznamujeme toto multiteritoriální a multiplatformní partnerství s největším evropským televizním a mobilním operátorem. Pevné vztahy, které má Vodafone se svými zákazníky, nám umožní silný start pro naši službu discovery+, kdy společně přineseme konečnou platformu plnou zábavy ze skutečného života zákazníkům napříč Evropou. Naše hybridní dohoda se společností Vodafone podporuje naši strategii rozšiřování našich lineárních distribučních vztahů s cílem přinést náš populární obsah zákazníkům napříč platformami a zařízeními,“ řekl David Zaslav, šéf společnosti Discovery.

Seznam podporovaných zařízení:

  • streamovací zařízení Amazon Fire TV, chytré televize Fire TV Edition a později i Prime Video
  • iPhone, iPad, iPod touch a Apple TV
  • smartphony a tablety s Androidem, dále veškerá zařízení s Google Chromecast a Android TV OS
  • Microsoft Xbox One a Series S/X 
  • Roku
  • chytré televize Samsung od roku 2017 a novější

V průběhu roku Discovery+ nabídne také sportovní přenosy z kanálu Eurosport. Budeme se tedy moct těšit například na letošní letní olympijské hry v Tokiu.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku