Domů » Bleskovky » Design musí ustoupit: Apple ve svém sídle lepí na zdi samolepky, chce zabránit zraněním

Design musí ustoupit: Apple ve svém sídle lepí na zdi samolepky, chce zabránit zraněním

Nedávno jsme psali o drobném nedostatku nového futuristického sídla Applu, které se díky plošnému použití skleněných panelů stalo pastí pro nepozorné zaměstnance. Ti opakovaně při pohybu po kampusu naráželi do prosklených zdí, protože koukali do telefonu a nedávali pozor na cestu.

Do nedávno dokončeného Apple Parku navíc přišla i standardní kontrola z města, které se příliš nelíbilo, že téměř není pohledem možné odlišit dveře jídelny od okolních zdí. Chvíli po kontrole se navíc v budově lehce zranil externí pracovník, což už prostě Apple musel nějak řešit.

Na skleněné zdi se tak začaly instalovat speciální tmavé samolepky, které které by měly pomoci rozpoznat prosklené plochy. Apple se v minulosti podobným snahám bránil, protože to údajně narušuje čistotu designu.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

3 komentářů

  1. a přitom stačilo tmavší sklo …. :D

  2. „…protože to údajně narušuje čistotu designu.“
    Příliš čistoty škodí.

  3. Jedině v Applu jsou takoví magoři, že postaví budovu ve které nejde ani poznat co jsou dveře a co stěny :D :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).