TOPlist

Dell Venue 11 Pro a 8 Pro: Tablety s Windows 8.1 a líbivou cenou

Dell včera kromě dvou tabletů se systémem Android 4.2 (více informací) představil také dvojici modelů Venue 11 Pro a Venue 8 Pro, které uživateli pro pokročilejší práci nabídnou operační systém Windows 8.1. Dell Venue 11 Pro je pak přímou odpovědí výrobce na nedávno představený Surface Pro 2 od Microsoftu.

Venue 11 Pro: S Atomem nebo Core i5

V jeho výbavě najdeme 10,8″ IPS displej s fullHD rozlišením, procesor Intel Atom (nový čip Bay Trail), 2 GB operační paměti RAM a 32 GB interního úložiště. Vestavěný akumulátor má tablet při běžném používání udržet při životě zhruba 11 hodin. Příjemným překvapením je fakt, že akumulátor je vyměnitelný. Tloušťka tabletu je lehce přes 10 milimetrů, hmotnost 712 gramů. Klasickou kombinaci Bluetooth 4.0 a WiFi doplní také slot na microSIM a NFC, plnohodnotný USB slot či HDMI výstup. Další GB pro vaše data získáte díky slotu na microSDXC karty.

Kromě této varianty bude Dell nabízet i výkonnější verzi s čipem Core i5 (Haswell), dokoupit také půjde až 8 GB RAM a 256 GB v interním úložišti. Cena základního modelu bude startovat na 499 USD (zhruba 9 400 Kč bez DPH a cla).

Venue 8 Pro: Osm palců a slot na SIM kartu

Jak už název napovídá, tento model nabídne osmipalcový IPS panel s rozlišením 1280 x 800 px. Příjemná je tloušťka – pouhých 9 milimetrů, hmotnost je 394 gramů. I v tomto případě tvoří základ 32 GB interní paměti, 2 GB RAM a nechybí zde USB port, slot na microSIM kartu či paměťovou kartu microSDXC (až 64 GB). Hnacím motorem se stane úsporný procesor Intel Atom (opět Bay Trail).

Vzhledem k hardwarové výbavě je zřejmé, že Dell tímto modelem chce jít po krku obdobně vybaveným tabletům s Androidem. Hlavní výhodou je přítomnost systému Windows 8.1, i když je zřejmé, že Dell si tímto modelem tak trochu parazituje další dvě novinky z vlastní stáje, které nabízejí operační systém od Google.

K oběma tabletům bude Dell nabízet rozšiřitelné příslušenství v podobě klávesnice s touchpadem. Za 99 USD bude k dispozici speciální dok, který nabídne výstup na dva monitory a další konektivitu (2 USB porty, HDMI a RJ-45). V USA se tablety začnou prodávat už 18. října a doufejme, že v dalších týdnech dorazí také na český a slovenský trh.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku